21липня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу, немає

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу, немає

11 11Керівництво місцевої єпархії Московського патріархату, представники якої нині провадять у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці релігійну діяльність, категорично відмовилось навіть від спільного використання приміщення з помісною церквою. Звідти навіть почали вивозити майно.

За повідомленнями місцевих мешканців, від церкви від’їхали п’ять навантажених машин.

«Надійшла інформація від людей, що з храму невідомі на мікроавтобусі «Фольксваген» щось вантажать і вивозять. У нас була попередня домовленість з ключарем храму отцем Сергієм, що якщо відбуватиметься щось, пов’язане з церковним майном, вони повинні інформувати власника в обов’язковому порядку. Поїхали і переконалися, що дійсно щось в машину вантажили. Викликали поліцію, зараз вона розбирається», – розповідає Андрій Райкович.

Власник приміщення церкви – громадська організація «Єлисаветградське православне товариство», одним із засновників якого є міський голова. Він фінансував будівництво храму до обрання, в 2013-2014 роках, як меценат.

«Прецедент неправильний, нездоровий. Ніколи «Єлисаветградське православне товариство» не обмежувало можливостей парафії, вірян чи священиків. Завжди був відкритий діалог. Храмову споруду ми передали для безкоштовного користування. А тут увечері, в темну пору…», – зазначає міський голова.

На думку Андрія Райковича, в зв’язку із запропонованим переходом парафії до ПЦУ немає підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу.

«Для православних людей ніяких обмежень немає, це православний храм, і нічого не змінюється. Він загальнодоступний, він не «режимний», він відкритий, кожна людина може заходити і молитись Богу. І ми в демократичний спосіб зробимо все необхідне, щоб у центрі України, в обласному центрі, була православна громада, парафія Православної церкви України. Це правильно, це нормально. Я повідомив про своє бачення, про свої наміри. Ніхто нікого з храму не виганяє, але культова споруда перейде в користування до Православної церкви України», – наголосив очільник Кропивницького.

Детальніше – за посиланням.