23травня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивничани зекономлену частину субсидії зможуть використати на власний розсуд

СУСПІЛЬСТВО

Кропивничани зекономлену частину субсидії зможуть використати на власний розсуд

Пенсіонери Кропивницького отримуватимуть субсидію з 4 по 25 число щомісяця разом з пенсією — на існуючі пенсійні картки або готівкою через поштові відділення чи кур’єром Укрпошти додому. 

71 640x3947

Про це під час наради з заступниками керівників ОДА, представниками Мінсоцполітики, Міненерговугілля, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз» щодо запровадження механізму монетизації субсидій наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Уряд вже два роки поспіль виконує дорожню карту з монетизації субсидій. В Україні запускається другий етап – надання житлових субсидій населенню в грошовій формі, з березня субсидії будуть виплачені живими коштами.

«Громадяни не пенсійного віку отримуватимуть першу субсидію грошовим переказом через платіжну систему «Швидка копійка». Для цього необхідно звернутись до будь-якого відділення Ощадбанку з документом, що посвідчує особу», – зазначив урядовець.

Геннадій Зубко підкреслив, у разі якщо субсидія перевищуватиме рахунки на ЖКП, наприклад, коли у будинку були проведені заходи з енергоефективності, зекономлена частина може бути використана на власний розсуд (в тому числі на погашення кредиту на енергоефективні заходи). Тому отримувачі субсидій матимуть повноцінну мотивацію до заощадження, участі в програмах Фонду енергоефективності та «теплих кредитах» і додатковий фінансовий ресурс.

«Монетизація субсидій з одного боку змусить комунальні підприємства налагодити діалог зі споживачами, а отже відповідати за якість наданих послуг. З іншого – відновить платіжну дисципліну громадян за спожиті послуги. Я не хвилююсь за субсидіантів-пенсіонерів, які завжди вчасно сплачують за ЖКП. Щодо 30% працездатних українців – якщо протягом двох місяців вони не сплатять за послуги, їх або позбавлять субсидії, або вони будуть переведені на безготівкову форму», – зазначив міністр.

http://www.kr-admin.gov.ua