21вересня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Цьому немає виправдання: «зелені» активісти Кропивницького встали на захист рослин міста

СУСПІЛЬСТВО

Цьому немає виправдання: «зелені» активісти Кропивницького встали на захист рослин міста

11 11«Зелені» активісти Кропивницького засуджують дії комунальників міста, які пообрізали 36 дерев по вулиці Преображенська, 79 а.

«Таке дерево, як клен, взагалі не любить сильної обрізки, а тут зрізана вся крона. І те, що тут проходять дроти електромереж, не є виправданням», - зазначила екологічна інспекторка Надія Паливода.

Обрізку замовила президент торгово-промислової палати Ірина Саєнко.

«За обрізку цих дерев ми заплатили 39 тисяч гривень. Не думаю, що зробили щось погане. Зараз немає тих гілок, які постійно падали на припарковані тут авто. Крім цього, плануємо ще поряд висадити туї», – зуважила Ірина Саєнко.

За словами директора пiдприємства «Єлизавета» Алли Черник, що виконало роботу, це омолоджувальна обрізка і вона проведена за усіма нормами та у відповідний період.

Проте головний інженер КП «Благоустрій» Віктор Івашина так не вважає.

«Такі дії суперечать правилам утримання зелених насаджень. Омолоджувальну обрізку роблять у три етапи: спочатку обрізають 1/3 дерева, наступного року – 2/3 і на третій рік ще раз. Тоді протягом трьох років дерево омолоджується», – зазначив посадовець.

Заступник начальника спецінспекції міськради Олександр Брюховецький вважає, що підприєство «Єлизавета», порушили правила обрізки дерев.

«Поки незрозуміло, чи відновляться дерева. Тому ми склали адмністративний протокол на підприємство. Який штраф вони заплатять стане відомо після адмінкомісії», – поінформував Олександр Брюховецький.

Канал «Кіровоград»