25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: близько півтори сотні звалищ твердих побутових відходів діють незаконно

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: близько півтори сотні звалищ твердих побутових відходів діють незаконно

На Кіровоградщині лише дві третини звалищ твердих побутових відходів паспортизовані та включені до обласного реєстру.

03 5 31

Про це повідомив на апаратній нараді в облдержадміністрації директор департаменту екології та природних ресурсів Олександр Ковтунов.

За матеріалами проведеної інвентаризації місць видалення (полігонів) твердих побутових відходів, із виявлених в області 405 таких місць лише 265 звалищ (або 65,43%) включені до відповідного обласного реєстру.

Решта діють без оформлення належних документів, що призводить до ухилення від сплати екологічного податку (такий податок подібні об’єкти повинні сплачувати за розміщення відходів).

За даними державного статистичного спостереження із 2015 по 2017 рік кількість утворених на території Кіровоградщини твердих побутових відходів трохи зменшилась – із 181,5 тисячі тонн до 153,8 тисячі тонн.

Водночас, як зазначив Олександр Ковтунов, більше 95% таких відходів спрямовується на звалища ТПВ, які вже перевантажені і не відповідають санітарним нормам, а можливості щодо їх розширення суттєво обмежені.

Директор департаменту екології та природних ресурсів акцентував увагу й на тому, що далеко не всі відходи обліковують.

Так, за статистикою річна кількість відходів на душу населення в області становить близько 300 кілограмів. Провівши нескладні розрахунки, з урахуванням даного показника та чисельності населення на Кіровоградщині, отримуємо цифру майже 287 тисяч тонн відходів, а обліковується лише 153 тисячі тонн. Тобто велика кількість побутових відходів знаходиться поза межами обліку.

http://www.kr-admin.gov.ua/