21серпня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У вогонь: на Кіровоградщині школярі, ризикуючи життям, погасили лісову пожежу і врятували малюка

СУСПІЛЬСТВО

У вогонь: на Кіровоградщині школярі, ризикуючи життям, погасили лісову пожежу і врятували малюка

В Олександрії четверо школярів, ризикуючи життям, рятували ліс, у якому загорілася суха трава.

03 5 97

Про це повідомляють Факти.

Лісову пожежу гасили 12-річні Маргарита Одинцова й Вероніка Вабенко, 13-річна Настя Рудьєва та 14-річний Настин брат Олексій. Друзі ходять в один туристичний гурток. Тому і опинилися в лісі – це був туристичний похід.

Побачивши, що лісову галявину охопило полум'я, діти кинулися гасити вогонь. Робили це підручними засобами: закидали полум'я землею, поливали палаючу траву водою. І несподівано для самих себе врятували трирічну дитину.

Батьки малюка відпочивали в лісі недалеко від місця пожежі. Ймовірно, були напідпитку і не помітили, що дитина кудись пішла. Хлопчик виявився зовсім поруч із осередком займання і ледь не загинув. В останній момент дитину врятували школярі.

«Ми боролися з вогнем уже, напевно, хвилин п'ять, коли раптом побачили маленьку дитину, – розповідає 12-річна Вероніка. – Не зрозуміли, звідки вона взялася. Але вона стояла поруч із палаючою травою. Явно розгубилася, злякалася і йшла прямо у вогонь. Хлопчику на вигляд було років зо три. Ми підбігли ближче, схопили його і відвели убік – якнайдалі від місця пожежі. Якби ми його не помітили, він би напевно обгорів або, що ще гірше, взагалі загинув. Він ішов прямо у вогонь. Ми спочатку не зрозуміли, як він міг опинитися в лісі. А потім побачили на галявині неподалік його батьків. Це дивно, але вони взагалі не помітили, що ліс горить! Тільки коли ми закричали: «Пожежа! Заберіть дитину і тікайте звідси!» – вони раптом схаменулися. Я так зрозуміла, вони були трохи напідпитку. Але все ж схопили дитину й втекли».

Після того, що сталося, всі четверо школярів потрапили до лікарні. Обійшлося без опіків, але діти так надихалися їдким димом, що почали втрачати свідомість у машині швидкої допомоги. Наступні три дні провели в лікарні. А відразу після виписки поїхали в Кропивницький, де в обласному управлінні державної служби з надзвичайних ситуацій  їм вручили нагороди.

Більше про історію юних героїв можна прочитати тут.