21вересня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Молодіжна палітра: у Кропивницькому нагородили переможців художнього конкурсу (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Молодіжна палітра: у Кропивницькому нагородили переможців художнього конкурсу (ФОТО)

014

Учора, 3 червня, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря.

004 

Захід присвятили Міжнародному дню захисту дітей та 265-річчю заснування міста Кропивницького. 

012

2019 06 04 12 55 01 169"У нашому музеї такі урочистості проводяться вже вчетверте. Меморіальний зал музею ледве вміщав гамірну публіку дітлахів, які завітали з батьками та викладачами, а також студентів і просто шанувальників прекрасного. Творчий конкурс, котрий цього року проходив під назвою «Моє місто», започаткований музеєм за підтримки управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького. Співорганізатором є обласна організація Національної Спілки художників України. Чимало малюнків, представлених в експозиції, з дитячою безпосередністю відтворювали давню архітектуру історичного центру міста на Інгулі. А ще юні художники сміливо фантазували про його майбутнє. Чого лише варті назви творів: «З добром до рідного міста», «Єлисаветградський трамвайчик», «Архітектура мого міста», «Дощ на Дворцовій», «Мій маленький Париж», «Янгол мого міста», «Коли місто засинає, хто його охороняє», «І коти, і дітлахи можуть впевнено сказати: «Кропивницький – місто-свято»», «Kropfest», «Театральна площа», «Кропивницький вночі», «Маленька Голландія в рідному місті», «Нове місто». До речі, до участі в конкурсі було запропоновано 218 творів 185 учнів та студентів 19 навчальних закладів та приватних арт-студій міста. Згідно з рішенням журі конкурсу переможцями стали 29 учасників, віком від семи до двадцяти двох років, художні твори яких відзначені Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеню в трьох номінаціях: І – учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, шкіл естетичного виховання; ІІ – учні художніх студій та гуртків образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів; ІІІ – студенти вищих навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю за відповідними віковими категоріями. Подяками та Відзнаками членів журі та оргкомітету відзначені 48 учасників у всіх номінаціях. А ще всі конкурсанти, чиї творчі роботи були відзначені журі, традиційно отримали від міського управління культури і туризму заохочувальні призи, так звані предмети творчої праці художників – гуашеві, акварельні та акрилові фарби, пензлі, олівці, пастель, альбоми, а також - розроблений науковцями музею тематичний буклет з репродукціями творів-переможців", –  розповіла директорка художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна Віта Чернова.

2019 06 04 12 53 14 395

У нагородженнні прийняли участь начальник управління культури і туризму Анна Назарець, голова журі - заслужений художник України Андрій Надєждін та члени журі: кандидат мистецтвознавства, доцент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олена Кириченко й живописець, член  НСХУ Людмила Демиденко.     

Виставку можна переглянути до 15 червня.   

2019 06 04 12 53 39 291

2019 06 04 12 53 58 005

IMG 20190604 102834

Федір Шепель,

фото автора та з архіву музею