СУСПІЛЬСТВО
Молодіжна палітра: у Кропивницькому нагородили переможців художнього конкурсу (ФОТО)
- Останнє оновлення: 04 червня 2019
Учора, 3 червня, в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулися урочистості з нагоди нагородження переможців художнього конкурсу «Молодіжна палітра» імені Леоніда Бондаря.
Захід присвятили Міжнародному дню захисту дітей та 265-річчю заснування міста Кропивницького.
"У нашому музеї такі урочистості проводяться вже вчетверте. Меморіальний зал музею ледве вміщав гамірну публіку дітлахів, які завітали з батьками та викладачами, а також студентів і просто шанувальників прекрасного. Творчий конкурс, котрий цього року проходив під назвою «Моє місто», започаткований музеєм за підтримки управління культури і туризму Міської ради міста Кропивницького. Співорганізатором є обласна організація Національної Спілки художників України. Чимало малюнків, представлених в експозиції, з дитячою безпосередністю відтворювали давню архітектуру історичного центру міста на Інгулі. А ще юні художники сміливо фантазували про його майбутнє. Чого лише варті назви творів: «З добром до рідного міста», «Єлисаветградський трамвайчик», «Архітектура мого міста», «Дощ на Дворцовій», «Мій маленький Париж», «Янгол мого міста», «Коли місто засинає, хто його охороняє», «І коти, і дітлахи можуть впевнено сказати: «Кропивницький – місто-свято»», «Kropfest», «Театральна площа», «Кропивницький вночі», «Маленька Голландія в рідному місті», «Нове місто». До речі, до участі в конкурсі було запропоновано 218 творів 185 учнів та студентів 19 навчальних закладів та приватних арт-студій міста. Згідно з рішенням журі конкурсу переможцями стали 29 учасників, віком від семи до двадцяти двох років, художні твори яких відзначені Дипломами І, ІІ, ІІІ ступеню в трьох номінаціях: І – учні початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, шкіл естетичного виховання; ІІ – учні художніх студій та гуртків образотворчого мистецтва загальноосвітніх навчальних закладів; ІІІ – студенти вищих навчальних закладів мистецького та гуманітарного профілю за відповідними віковими категоріями. Подяками та Відзнаками членів журі та оргкомітету відзначені 48 учасників у всіх номінаціях. А ще всі конкурсанти, чиї творчі роботи були відзначені журі, традиційно отримали від міського управління культури і туризму заохочувальні призи, так звані предмети творчої праці художників – гуашеві, акварельні та акрилові фарби, пензлі, олівці, пастель, альбоми, а також - розроблений науковцями музею тематичний буклет з репродукціями творів-переможців", – розповіла директорка художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна Віта Чернова.

У нагородженнні прийняли участь начальник управління культури і туризму Анна Назарець, голова журі - заслужений художник України Андрій Надєждін та члени журі: кандидат мистецтвознавства, доцент мистецького факультету Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка Олена Кириченко й живописець, член НСХУ Людмила Демиденко.
Виставку можна переглянути до 15 червня.



Федір Шепель,
фото автора та з архіву музею
