22жовтня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Міська рада Кропивницького виграла судову справу та довела правомірність своїх дій

СУСПІЛЬСТВО

Міська рада Кропивницького виграла судову справу та довела правомірність своїх дій

11 8Третій апеляційний адміністративний суд підтвердив позицію відділу з питань праці міської ради Кропивницького щодо накладення штрафних санкцій за неоформлену працю.

Інспектори праці 09.01.2019 року на території обласного центру виявили неоформлену працю у приміщенні магазину ФОП М. 23.01.2019р. відділом з питань праці за виявлені порушення винесено Постанову про накладення штрафу у сумі 125190 гривень.

Суб’єкт господарювання звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом про скасування штрафних санкцій.

Суд, розглядаючи справу не знайшов порушень трудового законодавства у діях такого суб’єкта господарювання та повністю задовольнив його позов.

Не погодившись із рішенням суду першої інстанції, відділ з питань праці звернувся з апеляційною скаргою до третього апеляційного адміністративного суду (Дніпро).

Дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення норм матеріального та процесуального права, суд дійшов до висновку, що фахівці відділу з питань праці повністю довели правомірність своїх дій.

Відділ з питань праці міської ради Кропивницького неодноразово попереджав, що інспектор праці під час першого візиту до роботодавця тільки попередить про можливі наслідки нелегальної праці та зафіксує кількість працюючих.

Роботодавцю надавалася можливість самостійно виправити порушення, оформити трудові відносини з працівниками та повідомити про це відділ з питань праці.

У даний час проводяться заходи по примусовому стягненню з ФОП М. суми штрафу 125190 гривень до місцевого бюджету міста Кропивницького.

Відділ з питань праці міської ради Кропивницького