18січня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Які виставково-мистецькі заходи чекають на жителів Кіровоградщини цієї осені 

СУСПІЛЬСТВО

Які виставково-мистецькі заходи чекають на жителів Кіровоградщини цієї осені 

Кіровоградщина готується до проведення низки виставково-мистецьких заходів.

09.19.4

Про це повідомила на апаратній нараді т.в.о. голови Кіровоградської обласної державної адміністрації Світлана Лобанова, йдеться на сайті ОДА.

Вона зазначила, що крім традиційних  – Міжнародної агропромислової виставки «AGROEXPO-2019» та Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти», цього року на Кіровоградщині пройде ще один новий захід – «Ярмарок крафтових виробів».

Ярмаркуватимуть 21 вересня у селі Войнівці Приютівської об’єднаної територіальної громади, що в Олександрійському районі. Проєкт Приютівської ОТГ  став одним з переможців конкурсу культурно-мистецьких проєктів «Малі міста – великі враження», що проводився під егідою Міністерства культури України. Він акумулює в собі і елементи культурної спадщини з різних куточків України (розвиток народних ремесел) і передбачає економічну складову, зокрема розвиток малого підприємництва та зеленого туризму.

Міжнародна агропромислова виставки «AGROEXPO-2019» цього року проходитиме у Кропивницькому з 25 по 28 вересня, а урочисте відкриття фестивалю «Вересневі самоцвіти» відбудеться 14 вересня на території заповідника-музею «Хутір Надія».

Крім цього, Кіровоградщина також має змогу активно долучитись до Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь, що проходитиме на початку жовтня у Житомирі (перший форум відбувся торік у Гомелі). Планується, що у нинішньому форумі візьмуть участь Президенти обох держав.

«Це гарна нагода для нас презентувати як промисловий потенціал області , так і наших майстрів ужитково-прикладного мистецтва, – зазначила Світлана Лобанова. – Форум має на меті зближувати наші країни, в тому числі в торгово-економічній співпраці. Тому Кіровоградщина звісно ж буде брати участь у цьому заході», - запевнила посадовиця.

Підготовчу роботу в даному напрямі вже розпочато. Світлана Лобанова висловила сподівання, що промислові підприємства області відгукнуться і візьмуть участь у галузевій виставці, що проходитиме в рамках Форуму.