20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині понад тридцять тисяч сімей з дітьми отримали державну допомогу

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині понад тридцять тисяч сімей з дітьми отримали державну допомогу

Загальна сума виплаченої за січень-серпень 2019 року допомоги склала майже 444 мільйони гривень.

09.19.5
Про це повідомив на апаратній нараді в Кіровоградській облдержадміністрації директор департаменту соціального захисту населення Олександр Догаров, йдеться на сайті ОДА.

Інформуючи про стан призначень та виплат населенню області компенсацій, пільг, субсидій та державних допомог сім’ям з дітьми, він зазначив, що в Україні передбачено понад 20 видів соціальних допомог особам та сім’ям, які їх потребують. Кошти надають з державного бюджету у вигляді субвенцій місцевим бюджетам. У 2019 році, зокрема, населенню Кіровоградщини на виплату різних видів державної допомоги передбачено 1,8 мільярда гривень, що більше, ніж у попередні роки (у 2017 році було передбачено 1,4 мільярда гривень, у 2018 році – 1,7 мільярда).

За вісім місяців жителям області виплачено різноманітної соціальної допомоги на загальну суму 946 мільйонів гривень, її отримували понад 66 тисяч сімей.

Щодо державної допомоги сім’ям з дітьми, то Олександр Догаров зазначив, що передбачено такі напрямки підтримки сімей як надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, при народженні дитини та її усиновленні, при взятті дитини під опіку чи піклування, а також надання допомоги на дітей одиноким матерям та по догляду за хворою дитиною.

Найбільш вагомою у фінансовому вимірі є допомога при народженні дитини. Її розмір становить 41280 гривень, при цьому 10320 гривень виплачується одноразово, решта суми – по 860 гривень щомісяця до досягнення дитиною трирічного віку. Такий вид допомоги в області отримують 23 тисячі сімей.

Олександр Догаров нагадав, що із жовтня 2017 року документи для призначення допомоги при народженні дитини можна подати в електронній формі. У 2018 році таким чином було подано 218 заяв. У 2019 році за отриманням цієї допомоги через сайт Міністерства соціальної політики звернулись 303 сім’ї області. Всі заяви опрацьовані вчасно, одноразова частина допомоги перерахована на рахунки одержувачів.

Окрім того, у нинішньому році, в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги «Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні», продовжили роботу з видачі одноразової натуральної допомоги при народженні дитини «Пакунок малюка». Його видають у день виписки мами з пологового відділення. У поточному році ним стовідсотково забезпечені 4072 немовлят, які народилися у січні-серпні.