СУСПІЛЬСТВО
Випадок африканської чуми свиней зафіксували у селі на Кіровоградщині
- Останнє оновлення: 10 вересня 2019
У селі Миколаївка Добровеличкiвського району пiдтвердили захворювання на африканську чуму свиней.

Про це повідомляють на сайті Приютiвськiй ОТГ.
Дослiдження провели в Черкаськiй регiональнiй державнiй лабораторi Держпродспожив служби.
Для недопущення подібної ситуації фахівці радять:
- не використовувати харчові відходи для годівлі свиней без обов’язкової термічної обробки;
- не купувати м’ясні продукти на стихійних ринках;
- не купувати тварин без відповідних ветеринарних документів;
- забій тварин проводити лише після клінічного огляду лікарем ветеринарної медицини;
- в приміщенні, де утримуються тварини, потрібно обов’язково проводити регулярне прибирання, дезінфекцію, дезінсекцію, а також знищувати гризунів;
- для догляду за твариною слід мати окремий одяг і взуття;
- після полювання необхідно негайно переодягти спецодяг і взуття перед входом в приміщення, де утримуються свині;
- відмовитись від поїздок в райони і території, де підтверджено наявність збудника АЧС;
- не допускати контакту свійських тварин з дикою фауною.
Про кожен випадок загибелі свиней варто повідомляти Олександрійське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області за тел. (050) 742 01 28.
