20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Гарячі дискусії: депутати Кропивницького розглядають земельні питання

СУСПІЛЬСТВО

Гарячі дискусії: депутати Кропивницького розглядають земельні питання

70296730 511653599593068 551970024147910656 n

Сьогодні, 10 вересня, найбільше часу першої частини засідання депутати Кропивницького приділили розгляду земельних питань.

69704214 504632026991965 301535897071910912 n

Найжвавіші обговорення стосувалися використання земельної ділянки не за цільовим призначенням та щодо продажу права оренди на конкурентних засадах та включення  до переліку земель, які виставлятимуть на торги окремим лотом.

У першому випадку до депутатів звернувся Михайло Демченко, який поінформував, що за адресою Нижня, 12, тривають незрозумілі роботи, під час яких у невідомому напрямку вивозять землю. І це незважаючи на те, що зазначена ділянка належить до земель водного фонду і не може використовуватися для господарських потреб.

Про роботи, які зараз тривають на території, розповів чинний власник депутат Андрій Кролевець.

«Ми купили цю гідроспоруду насосної станції у жахливому стані. Зараз тривають роботи щодо вивезення сміття, старої дренажної системи старих комунікацій, які виходять у воду. Місяць тому тут покалічилася дитина. Ми набули статусу первинних користувачів і згідно з земельним кодексом України маємо право робити реконструкцію та благоустроювати прилеглу територію. Наразі уклали договір із водним господарством, які знають, як це робити. Вони вивезли усе заржавіле обладнання та сміття, яке наші громадяни туди накидали. Жодного розкрадання землі там немає і будувати там ніхто нічого не буде», – повідомив Дмитро Овчинніков, котрий і проводить облагородження ділянки.

І додав, що нині, як і 15 років тому, там працює дружина депутата.

Чергове гаряче обговорення розгорілося після винесення питання щодо надання  права власності ділянки по вулиці Попова, біля магазину АТБ.

Після того, як депутати не побачили схеми тієї споруди, якій пропонують замість тимчасової надати статус постійної, вони намагалися з’ясувати, чи взагалі законні такі дії.

«Обсяг тіньової економіки сьогодні дуже серйозний. Дуже багато порушень, у тому числі і щодо оренди землі. Та у цій ситуації найголовніша річ – завжди давати можливість підприємцеві легалізуватися. Я вважаю, що нам треба поповнювати бюджет, треба давати шанс підприємцям все ж таки брати земельні ділянки та платити за них оренду,  працевлаштовувати офіційно людей  і офіційно виплачувати зарплати», – наголосив секретар міської ради Андрій Табалов.

І додав, що головне, аби кошти потрапляли до міського бюджету і спрямовувалися на благо громади.