01червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині держєстратор переписав частку підприємства на рейдерів

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині держєстратор переписав частку підприємства на рейдерів

Прокуратура представницькими заходами протидіє рейдерському захопленню частки підприємства вартістю 45 мільйонів гривень, що належить територіальній громаді Світловодська.

09 19 94

Про це повідомила пресслужба прокуратури області.

Знам’янська місцева прокуратура у судовому порядку вимагає визнати протиправними та скасувати реєстраційні дії державного реєстратора однієї із селищних рад Кіровоградщини.

Цей реєстратор зробив запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, внаслідок якого Світловодську міську раду протиправно виключили з переліку учасників спільного теплогенеруючого підприємства у Світловодську із часткою 50% у статутному капіталі та визначили єдиним учасником зазначеного підприємства мешканця Полтавської області.

Так, державний реєстратор у липні поточного року за заявою керівника зазначеного підприємства всупереч вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» під виглядом виправлення неіснуючої технічної помилки фактично провів реєстрацію змін до відомостей про розмір статутного капіталу, часток у ньому, складу учасників без визначених Законом підстав та за відсутності необхідних документів.

Водночас, наявність у міської ради 50% частки у статутному капіталі підприємства не є технічною помилкою. Адже 50% частки Світловодської міської ради у статутному капіталі даного підприємства складається із 5 цілісних майнових комплексів котелень, транспортних засобів та  іншого обладнання. Згідно з експертним висновком, ринкова вартість лише зазначених комплексів котелень складає 45 мільйонів гривень.

Наразі Господарський суд області вказаний позов прийняв до розгляду та відкрив провадження у справі.