01червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині СБУ викрила чотирьох засуджених, котрі розшукували потенційних диверсантів

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині СБУ викрила чотирьох засуджених, котрі розшукували потенційних диверсантів

1350511На Кіровоградщині з початку нинішнього року під час проведених перевірочних заходів оперативниками обласного управління СБУ встановили особи чотирьох завербованих в’язнів.

Усі вони свого часу відбували покарання в колоніях Донецької та Луганської областей та були етаповані до Петрівської колонії.

Завербовані повинні були здійснювати пошук осіб серед засуджених, які підтримують ідеї сепаратизму та створення терористичних організацій «Д/ЛНР» для подальшого їхнього залучення до проведення на території регіону диверсійної діяльності.

Також виявлено факт використання засудженого для сприяння діяльності незаконних збройних формувань. Зокрема, мешканця Дніпропетровщини, який у 2014 році відбував покарання на території Донецької області, було залучено до робіт на одному з блокпостів терористичного угруповання «Бєзлєра».

Враховуючи те, що громадяни України добровільно повідомили правоохоронцям про факт вербування та не виконували злочинного завдання ворожих спецслужб, ув’язнених звільнено від кримінальної відповідальності за ч.2 ст. 258-3 та ч.2 ст.111 Кримінального кодексу України.