01червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На території одного району Кіровоградщини планують створити нову ОТГ, що включатиме 24 сільські ради

СУСПІЛЬСТВО

На території одного району Кіровоградщини планують створити нову ОТГ, що включатиме 24 сільські ради

Громада Бобринецького району хоче створити на території району нову сільську ОТГ, що буде включати у себе 24 сільські ради, які наразі не входять до складу Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади.

19 10 149

 Про це повідомляють на сайті Кірововоградської обласної державної адміністрації.

Так, голова Бобринецької райдержадміністрації Олег Тертичний провів чергове засідання районної робочої групи з підготовки проєкту Перспективного плану формування територіальних громад району.

У обговорені змін до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградщини взяли участь делеговані представники від районної та міської рад, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, фахівці територіальних органів міністерств та відомств України в районі, громадськість.

На початку засідання Олег Тертичний поінформував присутніх про те, що на офіційному вебсайті Верховної Ради України вже опублікований текст урядового законопроєкту «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад області)». У разі прийняття даного законопроєкту громади створюватимуться виключно за Перспективним планом який, як і тепер, розроблятиметься облдержадміністрацією і затверджуватиметься Кабінетом Міністрів України. Але процедура більше не передбачатиме етапу схвалення перспективних планів обласними радами.

Посадовець також нагадав, що в точній редакції Перспективного плану формування територіальних громад Кіровоградської області на території Бобринецького району пропонується сформувати три об’єднані територіальні громади: Бобринецьку, Кетрисанівську та Витязівську. Голова райдержадміністрації вкотре наголосив на відкритості діалогу з даного питання та запропонував виступити всім бажаючим.

На думку членів районної робочої групи та присутніх представників громадськості наразі створення трьох об’єднаних громад на території району є недоцільним. Однак, пролунала думка щодо утворення з наявних 24 сільський рад району єдиної сільської ОТГ, яка буде функціонувати окремо від вже діючої Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади.

У кінцевому рахунку, після тривалого обговорення, вирішено рекомендувати обласній раді внести відповідні зміни до Перспективного плану формування територій громад Кіровоградщини, а саме –  створити на території району нову сільську ОТГ, що буде включати у себе 24 сільські ради, які наразі не входять до складу Бобринецької міської об’єднаної територіальної громади.

За відповідне рішення проголосувала більшість членів районної робочої групи.

Фото: http://compi.com.ua