28травня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Ніхто не забутий: китайський уряд передав 92-річному ветерану з Кіровоградщини ювілейну нагороду

СУСПІЛЬСТВО

Ніхто не забутий: китайський уряд передав 92-річному ветерану з Кіровоградщини ювілейну нагороду

Уряд Китайської Народної Республіки нагородив ветерана Другої світової війни жителя міста Світловодська Федора Пугача, який воював у Маньчжурії з Японією у 1945 році, ювілейною медаллю китайського народу.

19 10 157

Щоб виконати почесну місію, на Кіровоградщину завітав Генеральний консул Генерального консульства Китайської Народної Республіки в Одесі пан Сун Ліцюнь, повідомляє «Голос України».

За словами пана консула, нещодавно в КНР відзначали 70-річчя з дня заснування республіки. За цей період у Китаї досягли значних успіхів у різних галузях. Але там ніколи не забувають людей, які зробили великий внесок в утворення нового Китаю. Тому китайський уряд прийняв рішення нагородити причетних до цієї події людей.

Дослідницьку роботу, в результаті якої було встановлено, що в Україні залишилось тільки троє ветеранів, які допомагали здолати японську Квантунську армію в Маньчжурії в травні 1945 року (що стало вирішальним етапом у звільнені Китаю від японського панування і як наслідок цього проголошенні КНР) провела Одеська обласна організація Національної спілки журналістів України. Двоє учасників тих подій (одна з них – жінка) живуть в Одесі, а третій – в Світловодську.

19 10 156

Федір Пугач, якому виповнилося 92 роки, особисто зустрів поважну делегацію на порозі своєї домівки. Під час зустрічі полковник у відставці розповів, як він, 18-річний солдат, з побратимами здолали пішки майже півтори тисячі кілометрів розпеченою монгольською пустелею Гобі. На щастя для радянських солдатів, жорстоких боїв між ними і японцями не відбувалося. На той час американці скинули атомні бомби на Хіросіму й Нагасакі. Невдовзі Японія погодилася на капітуляцію.

«Увесь цей час, як я повернувся з війни, не пропускаю повз свою увагу жодної замітки про вашу країну. Бо ж з тих пір Китай у моєму серці. Назавжди», – зауважив ветеран.

Господар запросив гостей до святкового столу, адже, за збігом обставин, цього дня родина ветерана відзначала його день народження.

Сун Ліцюнь пообіцяв Федору Григоровичу особисто відвідати його наступного року – з нагоди 75-річчя закінчення Другої світової війни.

Перебуваючи на Кіровоградщині, гості відвідали відому далеко за її межами галерею «Єлисаветград» у Кропивницькому, Кременчуцьку ГЕС та поспілкувалися з жителями області.

19 10 158

Довідково: Федір Григорович Пугач народився 1927 року на Олександрійщині. В січні 1945-го був призваний до лав Радянської Армії. Після підготовки в навчальній частині у червні 1945-го був направлений для проходження служби в Монгольську Народну Республіку в повітрянодесантну дивізію. Із серпня по вересень 1945 року брав участь у бойових діях з Японією. Після капітуляції Японії 2 вересня 1945 року Федір Пугач продовжив службу в лавах Радянської Армії до вересня 1951-го.

Фото Світлани Калугіної.