23січня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як перенесення святкових днів впливає на відпустки жителів Кіровоградщини

СУСПІЛЬСТВО

Як перенесення святкових днів впливає на відпустки жителів Кіровоградщини

images1223Розпорядження КМУ «Про перенесення робочих днів у 2019 році» від 10.01.2019 №7-р носить рекомендаційний характер

Роботодавець самостійно приймає рішення про перенос робочих днів та видає наказ чи інший розпорядчий документ, повідомили в юридичному відділі Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Прийняте роботодавцем рішення про перенесення робочих днів змінює графік роботи підприємства та норму тривалості робочого часу у місяцях, в яких запроваджено перенесення робочих днів. Тому надання відпусток, вихід на роботу здійснюють по зміненому графіку роботи підприємства.

Зокрема, працівник, який перебував у відпустці в період, у якому декілька робочих днів були оголошені вихідними та перенесені на інший період, після закінчення відпустки повинен працювати за графіком роботи підприємства з відповідною оплатою робочих днів. 

І навпаки, якщо відпустка працівника почалась у день, який відпрацьовують напередодні, то він повинен працювати в той день, який визнано робочим.

Так, в обох випадках працівник не користується оголошеними вихідними днями, оскільки в ці дні він перебуватиме у відпустці. Але він, на відміну від інших працівників, в ці дні не лише відпочиватиме, а й отримає за них відпускні. Не втратить він і у зарплаті за відпрацьовані дні.