03липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому долучилися до міжнародної акції і заспівали колядки (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому долучилися до міжнародної акції і заспівали колядки (ФОТО)

У Кропивницькому на двох локаціях заспівали найвідомішу колядку «Нова радість стала». Її виконали біля стін Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка та  у «Krop:hub» у неділю, 12 січня.

 DSC0615

Виступи транслювали онлайн у соціальних мережах: такою була умова участи у міжнародній акції Всеукраїнського фестивалю вертепів «Вертеп-фест». Біля стін вишу співали близько десятки студентів та викладачів мистецького факультету.

«Ми виконували колядку-замовляння, аби у цей непростий час українці мали надію, вірю та множили любов одне до одного, були добрішими та позитивнішими.  Я вважаю, що в нашій області можна провести своєрідний конкурс на кращий переспів колядок», – зазначила викладачка ЦДПУ ім. В. Винниченка Лариса Гарбузенко.

 У «Krop:hub» зібралися волонтери та небайдужі містяни. Вони разом виконали кілька колядок, а потім понад годину спілкувалися та співали інших пісень.

«Минулі роки Кропивницький не брав участи у всеукраїнському флешмобі, цього разу побачили в інтернеті повідомлення про подію і вирішили долучитися, як волонтери Кропивницького. Раніше ми ставили вертеп і уже знали цю колядку. То чому б Кропивницькому не з’явитися на загальній мапі України? Запрошували всіх охочих, долучилися діти і дорослі, і ми всі разом заколядували», – зазначила волонтерка Зоя Лебідь.

 DSC0587

Довідка. Вчетверте під час масштабної акції пролунала над Україною одна з найвідоміших колядок «Нова радість стала». Саме її у 2017 році обрали для одночасного виконання в трьох містах країни організатори Всеукраїнського фестивалю вертепів “Вертеп-фест”. А в січні 2019 ця акція стала міжнародною - до участі в неї долучилося 5 країн: Велика Британія, Австрія, Нідерланди, Польща та Німеччина, а також близько 50 міст і сіл з 18 областей України.

 DSC0621