03липня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому притулку для тварин з’явився рідкісний для ветеринарів пацієнт

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому притулку для тварин з’явився рідкісний для ветеринарів пацієнт

В обласному центрі лікують травмовану сову.

20 01 60

Доглядають за нею в притулку для тварин. Про це розповіла волонтерка громадської організації захисту тварин «БІМ» Євгенія Цапенко, інформує Суспільне.UA.

 Травмованого птаха привезли до кропивницької ветеринарної клініки люди, які побачили сову на дорозі.

«Ця кімната перетримок з'явилась у нас три роки тому, коли нам привезли першу сову. Тому ми її так і залишили, тому що одну випустили, до нас потрапила ще одна сова з черепно-мозковою травмою. Ми її вилікували, випустили і ось знову – красуня. Ми надіємось, що вона відлетить, хотілося, щоб вона повернулась у свою природу. Її знайшли небайдужі люди, сова була травмована, її закльовували ворони. Люди самотужки привезли її до ветеринарної клініки, травмоване око, дзьоб травмований, трохи крило. В цей час у клініці була наша Катя з собаками і ми вирішили її забрати до себе, бо в нас два птахи вже вилікувались і відлетіли. Вона дуже спокійна, але кігті випускає і якщо їй щось не подобається, вона це показує», – говорить волонтерка «БІМу.

20 01 61

Травми сова отримала від удару, каже ветеринарний лікар Василь Яротнік.

«Взагалі, сови – це рідкісні пацієнти для лікаря ветеринарної медицини. Виявили серйозне пошкодження ока, центральної нервової системи, діагностували черепно-мозкову травму, стан тварини тяжкий. Зважаючи на характер ураження, пошкодження лицьової частини черепа, швидше за все це була автотравма, можливо тварину збила машина, або вона сама у щось врізалась», – розказує про характер травмування спеціаліст.

Як доглядати сову, консультуються з орнітологами.

«Якщо кішок і собак ми знаємо як лікувати, то хижих птахів – ні. Орнітологів у нас немає. Тому нас консультує київська клініка. Ми не розуміємо, дівчинка це чи хлопчик. Тому вона Софа. Сова – це хижак, для неї треба спеціальне харчування. Перші три дні можна годувати сову або перепілкою, або куряче серце. Але на четвертий день треба переходити на те харчування, яким вони харчуються в природі. Тому у Києві замовили курчат і мишей. Харчування ми купили, в боксі прийшло з Києва, у нас у Кропивницькому немає де знайти. Одна мишка коштує 30 гривень. От вчора вона з'їла чотири. Є всі шанси, що вона одужає. Перша сова, яка до нас потрапила з льотком, у травні. Випустили ми її у жовтні, повноцінною здоровою совою», – розповідає волонтерка громадської організації «БІМ» Євгенія Цапенко.

За словами ветеринарного лікаря, для одужання сові потрібно місяць лікування і догляду.

Більше – у відео за посиланням.