19вересня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Мікрорайон Кропивницького: селище Нове чекає на позитивні зміни (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

Мікрорайон Кропивницького: селище Нове чекає на позитивні зміни (ФОТО)

2020 07 21 17 40 10 094

Як живе сьогодні селище Нового, що нещодавно стало складовою частиною міста Кропивницького?

IMG 8103

Аби знайти відповідь на це запитання й мати кращу яву про новий мікрорайон міста, запланував собі поїздку до селища.

Ранкової пори буденного липневого дня зранку з’явився на площу Богдана Хмельницького, де кінцева зупинка транспорту, що курсує між Кропивницьким і Новим. Зайняв чергу.

Невдовзі всі охочі їхати розділилися на дві частини, бо підійшла маршрутка, а пенсіонери продовжували виглядати «дешевшого» великого автобуса.

Ще не дражнила спека, і я за містом з вікна мікроавтобуса з цікавістю розглядав лани з пожовклою стернею, молодою кукурудзою, соняшником, що нині квітне на повну силу. Серед дерев та кущів, насаджених колись уздовж дороги, траплялося чимало рожевіючої горобини, чорніючої бузини, обвішаних зеленавими плодами яблунь. Перезрілі абрикоси сипалися прямо на узбіччя й утворювали кількаметрові жовтогарячі доріжки.

IMG 8102

Зліва, куди з запізненням вказувала табличка «Ласкаво просимо», за дикорослими деревами й високими бур’янами виднілися рукотворні залишки народногосподарського ляпу доби «розвинутого соціалізму» – руїни побудованого не там і не в  потрібну пору колишнього чавуноливарного заводу. До речі, побачене відразу нагадало про його продукцію – рештки потрощеної мисливцями за метало-чавунної огорожі вздовж Інгулу в обласному центрі.

IMG 8106

Невдовзі зійшов з маршрутки і побачив місцевий стадіон із великим футбольним полем, де, судячи зі стану зависокої сухої трави, давно не ганяли м’яча ні діти, ні дорослі. Але підупалий настрій одразу поліпшився, коли потрапив до гарно доглянутого парку, в якому прогулювалися мами з малечею. Там же знаходиться  й будиночок, відданий у розпорядження вихованців добре відомого хореографічного колективу «В гостях у казки». Поряд із ним – сучасний дитячий майданчик. Ще трішки далі – вздовж центральної вулиці Металургів – золотими банями виблискує на сонці православна церква. Відразу на нею – п’ятиповерхова довга споруда місцевої поліклініки зі значною чергою людей в масках при вході.

Доки ходив селищем – даруйте, частиною Кропивницького! – говорив із його жителями.

IMG 8104

«Звісно, вже чула про приєднання до обласного центру. Ставлюся позитивно. Втім, поки що нічого нового не відбувається. Ото побудували в центрі симпатичний торгівельний ряд, ще дещо зробили. Але ж то все було раніше зроблено», – сказала пані Катерина.

Інша жителька, Ольга, не така категорична щодо того, щоб наслідки приєднання їх до обласного центру були помітними вже сьогодні. Але її – і не тільки її – цікавить транспортне сполучення з Кропивницьким.

«Тут важко знайти роботу, тому чимало новенців змушені щодня їздити до Кропивницького, і це ціла проблема – поки дочекаєшся автобуса чи маршрутки, добряче нанервуєшся», – додала жінка.

На запитання, чи відомо їй, що міська влада розглядає питання про прокладення тролейбусного маршруту до Нового, Ольга відповіла, що відомо.

«Якщо це буде зроблено, то ми не почуватимемося, як на краю світу», – сказала.

IMG 8105

2020 07 21 17 39 11 760До введення карантину проблема транспортного сполучення з обласним центром так гостро тут не стояла. Нині, коли заборонено стоячі місця в автобусах і маршрутках, вона є дуже відчутною. Про це говорили всі новенці, з якими вдалося спілкуватися.

Відчув її на власній, так би мовити шкурі, і я. Якщо до Нового доїхав доволі швидко, за кілька хвилин, то назад, до Кропивницького, добирався значно довше, оскільки моя черга рухалася дуже повільно. За цей час можна було б уже дістатися до Черкас або Кривого Рога.  

Вдалося перемовитися і з чоловіком, близьким до селищної ради, котрий не назвав свого імені. Він повідомив, що процес приєднання до обласного центру їх селища ще на початковій стадії, і для його завершення потрібно буде здолати ще чимало бюрократичних перепон.

Та все ж добре, що процес приєднання розпочався.

2020 07 21 17 38 40 684

Федір Шепель,

фото автора

Читайте також: Демократичним способом: селище Нове добровільно приєднається до Кропивницького 

Коли ж остаточно селище Нове стане частиною Кропивницького 

Андрій Табалов: Сподіваюся, що з 1 березня селище Нове буде частиною Кропивницького