13червня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький велопатруль стежить за порядком у громадських місцях і на дорогах

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький велопатруль стежить за порядком у громадських місцях і на дорогах

IMG 8213

Сьогодні на вулицях Кропивницького можна побачити поліцейських на велосипедах.

Через екіпірування – однакові майки і шорти – спочатку їх сприймають за членів професійної велокоманди й тільки шеврони на рукавах та переговорні пристрої вказують, що це – поліцейські.

Богдан Свириденко, Владислав Петух, Михайло Парепа і Андрій Козир, яких ви бачите на знімку, і є командою професіоналів. Вони в гарній фізичній формі, володіють неабиякими навичками їзди на своїх "сталевих конях" міськими вулицями й провулками, а головне – чітко знають свої професійні обов'язки. Стати такими їм допомогли спеціальні курси.

Потреба в їхньому патрулюванні сьогодні є й викликана вона насамперед порою року, тобто літом. У цей період чимало кропивничан і гостей міста, особливо молоді, віддає перевагу відпочинку в парках, скверах та інших місцях і при цьому дехто забуває про дотримання закону й елементарних норм поведінки.

"Ми стежимо, щоб був порядок у громадських місцях і на дорогах", – пояснив Михайло Парепа.    

Деталізували цю лаконічну фразу, наповнили її так би мовити змістом його колеги. Отже, найчастіше, з чим доводиться їм стикатися під час патрулювання, – це розпивання спиртних напоїв і куріння в невстановлених місцях, прояви хуліганства, порушення правил переходу через проїжджу частину вулиці.

"Патрулюємо ми переважно в центрі міста, але реагуємо на ситуацію й у мікрорайонах", – сказав Владислав Петух. 

Інколи велопатрульні викликають підмогу собі. Це стається тоді, коли порушник громадського порядку не реагує на їхні зауваження, і його треба доставити до поліцейського відділку для складання протоколу й інших документів.