22жовтня2021

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО До Дня міста: кропивницький колекціонер поповнив зібрання одного з музеїв (ФОТО)

СУСПІЛЬСТВО

До Дня міста: кропивницький колекціонер поповнив зібрання одного з музеїв (ФОТО)

2020 08 24 13 23 41 989

Лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова кропивничанин Юрій Тютюшкін зробив традиційний дарунок Кіровоградському обласному краєзнавчому музею.

Уже понад десять років поспіль напередодні Дня міста він передає цій державній установі частину власної колекції історичної цегли, черепиці, кахлів та інших предметів, – всього того, що пов’язане з будівництвом та архітектурними особливостями нашого міста й деяких інших регіонів області, від середини ХІХ століття і майже до сьогодення.

"Наразі таких предметів пан Юрій передав нам на зберігання уже понад чотирьохсот одиниць. Тільки цього року – чотирнадцять. Найстаріша будівельна червона цеглина має клеймо 1856. Вона – з Устинівки. Маємо тепер завдяки колекціонеру й зразок каменю, яким вимощували Велику Перспективну вулицю в нашому місті протягом 1872-1873 років. До речі, про ці події писав в  «Історичному нарисі м.Єлисаветграда» ще його міський голова Олександр Пашутін"– зауважив заступник директора музею Павло Рибалко, приймаючи поповнення фондів.

2020 08 24 13 23 25 105

"У цій благородній справі мені допомагають друзі. Задоволений, що моя колекція не лежить мертвим вантажем. Тільки останніми роками проведено дві великі виставки історичної цегли, черепиці, кахлів та інших предметів.  Також, в експозиції музею представлена, наприклад, передана мною черепиця з Варварівки Бобринецького району", – додав Юрій Тютюшкін.

Зауважимо, що бажаючі можуть переглянути колишні «цегельні» скарби колекціонера в Інтернеті. Дмитро Мішин виставив їх на особистій сторінці Юрія Тютюшкіна, що на сайті Регіон Укрнет.

Федір Шепель,

фото автора