25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО У Кропивницькому встановлять нові адресні покажчики по 300 гривень кожен

СУСПІЛЬСТВО

У Кропивницькому встановлять нові адресні покажчики по 300 гривень кожен

285461752 391279643042013 7407169138847762167 n В обласному центрі триває процес перейменування вулиць, що пов’язані з росією чи історією комуністичного руху.

Паралельно з цим відбувається процес упорядкування адресного господарства міста. Яким чином змінюватимуть адресні покажчики, який вони матимуть вигляд і в які терміни треба провести відповідну роботу, за інформуцією пресслужби міськради, обговорили учасники наради під головуванням очільника депутатського корпусу Олега Колюки.

За інформацією голови Подільської районної у місті Кропивницькому ради Володимира Стецюка, досі не було єдиних вимог до адресних покажчиків. А встановлення адресних елементів є однією з обов’язкових вимог правил благоустрою.

"Це питання актуальне, тому створили робочу групу, до якої увійшли депутати міської і районних рад, працівники рекламних агентств і виконавчих органів, які затвердили зразки адресних покажчиків. Затверджено і відповідний порядок встановлення елементів адресного господарства — покажчиків назв вулиць та номерів будівель",  – повідомив Володимир Стецюк.

Затверджені вимоги та рекомендації визначають єдиний функціональний механізм ведення адресного господарства. Зокрема, порядком встановлення покажчиків назв вулиць та номерів будівель визначено два види адресних покажчиків — горизонтальний і вертикальний, виконані у гаммі двох кольорів — синього та білого, напис виконується білим кольором українською мовою та дублюється в транслітерації латиницею. Номери покажчика пишуться розмірами двох рівнів: основний номер будинку — цифрою розміром першого рівня, буква і цифра після дробу — розміром другого рівня. Покажчики встановлюватимуть на кожному будинку, споруді, що мають адресу.

"Це питання потрібно вирішувати поступово, адресні покажчики замінять там, де вже прийнято рішення про перейменування вулиці. Зараз спеціальна група в рамках топонімічної комісії працює над концепцією зміни назв ще майже двох сотень геонімів, тому впорядкування адресного господарства триватиме", – зазначив секретар міської ради Олег Колюка.

Термін для зміни адресних покажчиків — два місяці. Протягом цього часу юридичні особи, підприємства, установи, жителі приватного сектору мають замовити і встановити нові вказівники. Орієнтовна вартість одного близько 300 гривень.