СУСПІЛЬСТВО
Кіровоградщина: понад півсотні водіїв сіли за кермо у нетверезому стані за минулий тиждень
- Останнє оновлення: 14 березня 2017

На Кіровоградщині тривають профілактичні засоби по виявленню та припиненню правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, під умовною назвою «Нетверезий водій – злочинець», повідомили ЗПУ у відділі безпеки дорожнього руху УПД головуправління Нацполіції України в області.
Статистика задокументованих порушень вказує на те, що транспортними засобами часто керують несвідомі водії, які несерйозно ставляться до виконання вимог Правил дорожнього руху. Нормою стали проїзди на червоне світло світлофора, паркування у невстановленому місці. Найчастіше водії перевищують дозволену швидкість руху, ігнорують правила обгону, проїзду перехресть та залізничних переїздів. Лише минулого тижня поліцейські, які відповідають за безпеку дорожнього руху, задокументували 265 порушень Правил. Проте справжньою бідою стало пияцтво за кермом, яке становить собою загрозу не лише для самого водія, а й для інших учасників дорожнього руху.
Кожний водій знає про адміністративну відповідальність за таке порушення, та, на жаль, не кожний розуміє, що через таке правопорушення можна втратити життя.
П’яний водій – це потенційна загроза для інших учасників дорожнього руху. Усіх неприємностей, які він може спричинити як собі, так і оточуючим, не перерахувати. Усі можливі небезпеки добре відомі, проте, на жаль, нерідко це не зупиняє деяких людей від керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Більшості водіїв після вживання алкогольних напоїв здається, що вони бадьоро себе почувають, сміливість ллється через край, реакція нібито загострюється, та й свої дії, на їх думку, вони повністю контролюють. Проте це лише суб’єктивні відчуття. Насправді відбувається розлад нервової системи, притупляється увага, сповільнюються нервово-м’язові реакції. Найголовніше – втрата відчуття небезпеки. За кермом цей стан реально може призвести до трагедії. Адже під час будь-якого найменшого ускладнення дорожньої обстановки, коли необхідно негайно прийняти рішення, час реагування водія збільшується. А несвоєчасно виконаний маневр може призвести до неочікуваних наслідків.
Лише за минулий тиждень працівники поліції затримали 54 водії, які керували транспортними засобами під дією алкоголю. Причому більшість керманичів були у такому стані, що ледве трималися на ногах. Можна лише здогадуватися, до яких наслідків така необережність могла призвести. Проте, завдячуючи злагодженій роботі поліцейських, обійшлося без тяжких дорожньо-транспортних пригод та постраждалих.
Проблема пияцтва за кермом, можливо, і не вирішиться, доки всі водії, не тільки ті, хто хильнув чарку, а й оточуючі, не зрозуміють реальність небезпеки, яку становлять такі керманичі для кожного з нас. Сувора відповідальність за керування в п’яному вигляді – це ніщо перед загрозою життю й здоров’ю, яку несе в собі кожний, хто, випивши, сідає за кермо.
