23червня2018

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: близько двадцяти тисяч жителів улітку подали документи на оформлення закордонного паспорта

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: близько двадцяти тисяч жителів улітку подали документи на оформлення закордонного паспорта

0004

Влітку 2017 року до підрозділів Управління Державної міграційної служби України в Кіровоградській області звернулось оформити паспорт громадянина України  для виїзду за кордон 19632 особи.

Цьогорічне літо стало рекордним щодо оформлення закордонного паспорта, поінформували в УДМС України в Кіровоградській області.

У порівнянні з таким періодом минулого року попит зріс у два рази, за 3 літні місяці 2016 року звернулось з оформлення документів для виїзду за кордон 9494 особи. 

Як правило, кількість бажаючих отримати документ для виїзду за кордон збільшується саме у сезон відпусток. Так, з початку року заяв для оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон подало 37 636 громадян, з них за літній період - понад 19 тисяч. Цього року попит формували ще й бажаючі подорожувати без віз до країн Європейського Союзу. 

Паспорт для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, який містить електронний чіп із біометричними даними власника документу, можна оформити в апараті УДМС та 24 територіальних підрозділах у районах області незалежно від реєстрації місця проживання. Біометричний закордонний паспорт дає право подорожувати без віз всіма країнами ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які не входять до Євросоюзу.