23червня2018

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Новоукраїнська міськрада проголосувала за рекомендації "Прозорих Рад"

СУСПІЛЬСТВО

Новоукраїнська міськрада проголосувала за рекомендації "Прозорих Рад"

На пленарному засіданні двадцять першої сесії Новоукраїнської міської ради восьмого скликання депутати підтримали всі проекти рішень, розроблені на основі рекомендацій коаліції «Прозорі Ради». 

300 190 55c363a7c642b 1Йдеться про Статут Новоукраїнської міської ОТГ, регламенти Новоукраїнської міськради та її виконкому у новій редакції. Прийняті рішення дозволили виправити ряд недоліків у нормативно-правових актах міської ради, зокрема, привели їх у відповідність до чинного антикорупційного законодавства, зокрема, у частині доступу громадян на пленарні засідання ради, оприлюднення проектів та рішень ради, звітування міського голови та депутатів перед членами територіальної громади тощо.

Також новоукраїнські депутати схвалили доступні механізми ініціювання громадських слухань, місцевої ініціативи, розгляду електронних петицій. Так, депутати зменшили необхідну кількість підписів під електронними петиціями у сім разів, із 700 до 100, чим розблокували сам механізм участі громадян в управлінні органом місцевого самоврядування.

«Це вагомий крок у розвитку місцевого самоврядування нашої області. Місцеві громади стають прозорішими, відкритішими та доступнішими для своїх мешканців. Я був присутнім на сесії і був приємно вражений живим діалогом, дискусією між депутатами, міським головою та громадськими активістами. Було видно, що депутати не приходили «кнопкодавити», а прислухались до аргументів і, якщо вважали їх достатньо вагомими, підтримували. Для Кропивницького такий рівень демократії поки що не доступний», - прокоментував подію координатор коаліції «Прозорі Ради» в області, голова ГО «Асоціація Політичних Наук» Дмитро Сінченко.

«Ми вдячні громадським активістам «Прозорих рад» за небайдужість і за їхні пропозиції. Завдяки аналізу наших актів ми змогли вдосконалити свою роботу, адже ми працюємо для громадян і зацікавлені у активності з боку мешканців нашого міста, в тому, щоб разом працювати над розвитком нашої територіальної громади», - пояснив міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний. 

Нагадаємо, що раніше рекомендації коаліції «Прозорі Ради» були підтримані на сесії Кіровоградської обласної ради.

Триває робота по впровадженню пропозицій «Прозорих Рад» депутатами міських рад Кропивницького та Знам`янки.

Свою підтримку наданих рекомендацій публічно висловили депутати більшості фракцій обох вищезгаданих рад, проте ці слова досі не були підкріплені діями. У Кропивницькому також триває робота над розробкою нової редакції Статуту, в яких пропозиції Прозорих рад можуть бути враховані.

Прес-служба АПН