СУСПІЛЬСТВО
Водіям Кіровоградщини нагадують, що час перейти на зимові шини
- Останнє оновлення: 10 листопада 2017
Досвідчені водії точно знають, саме від якості гуми та її відповідності погоди може залежати життя, а інколи й не одне. Втім, навіть вони, інколи, зволікають з заміною і наражають на небезпеку не тільки себе, а й інших учасників руху.
Для того, аби не стати частиною статистики ДТП за першої ожеледі, слід вже сьогодні «перезути» колеса на своїх авто, радять у прес-службі САД у Кіровоградській області.
Зчеплення є однією з основних характеристик шин, воно залежить від ряду факторів, але чи не основним з них є температура. Це відбувається через те, що при різних температурах хімічний склад шини змінює свої властивості, стає м’якше або твердіше, більш чіпким або слизьким. Так, наприклад, літня гума при зниженні температури (до 0º C або нижче) стає більш жорсткою, що погано позначається на керованості автомобіля. Та фахівці рекомендують міняти «літо» на «зиму» вже при 12-10 градусах за Цельсієм.
Що ж стосовно зимової, то у порівнянні з літніми шинами вона більш м’яка при низьких та мінусових температурах. Крім того, зимові шини відрізняються не тільки наявністю або відсутністю шипів, а також придатністю, тобто для доріг без снігового покриву (вони більш тверді) і для засніжених і зледенілих доріг (більш м’які).
Та завжди треба пам’ятати, що зимова гума не убезпечить від усіх ризиків, тому вам варто бути вкрай уважними і адекватно реагувати на дорожні умови, зважати на дорожні знаки. Крім того, не варто забувати про те, що час укомплектувати авто «зимовим набором».
Служба автомобільних доріг у Кіровоградській області звертається до водіїв не ігнорувати правила безпеки і вчасно ввести свої авто в зиму.
