22жовтня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як уберегтися від грабіжників: поради поліцейських

СУСПІЛЬСТВО

Як уберегтися від грабіжників: поради поліцейських

Як правило, у зимовий період громадянам доводиться повертатися додому з роботи та відвідувати різноманітні заклади вже у темну пору доби. 

ima432Тож працівники поліції закликають бути особливо пильними у цей час, оскільки зловмисники часто користуються сутінками для скоєння пограбувань.  

Найчастіше «здобиччю» зловмисників стають чужі гроші, телефони, банківські картки, прикраси та інші речі. Іноді трапляється і так, що потерпілі зазнають не лише матеріальних збитків унаслідок злочинів, а ще й отримують тілесні ушкодження.

Поліцейські радять взяти на «озброєння» кілька порад, які допоможуть вберегти своє майно, а найголовніше – здоров’я та життя від злочинних посягань: 

– насамперед, якщо доводиться повертатися додому у пізню пору доби, уникайте безлюдних та неосвітлених місць. Маршрут, де є рух транспорту чи перехожі, буде найліпшим варіантом, за можливості попросіть рідних або друзів зустріти вас; 

– не варто демонструвати на вулицях та у громадських місцях значні суми грошей, коштовності та дорогі засоби зв’язку; 

– коли перебуваєте у розважальних закладах, не викладайте мобільні телефони або інші гаджети на стіл чи будь-яке видне місце, а також не залишайте цінні речі без нагляду. Незнайомим людям під жодним приводом не слід дозволяти користуватися вашим засобом зв’язку; 

– не носіть телефони, банківські картки чи готівку у зовнішніх кишенях одягу, сумок чи рюкзаків, особливо у багатолюдних місцях; – на вулиці або у приміщенні, користуючись банкоматом чи терміналом, намагайтеся якомога ближче стояти до нього, щоб оточуючі не могли бачити, яку операцію ви здійснюєте, або яку суму знімаєте;

– не розмінюйте гроші стороннім чи малознайомим особам, які під цим приводом можуть вивіряти наявність у вас коштів; – будьте обережними, заходячи у під’їзд будинку, і особливо у темну пору доби – якщо там не працює освітлення; 

– у випадку, якщо повертаєтеся додому з розважальних закладів у нетверезому стані, скористайтеся послугами таксі, чи громадським транспортом.  

У разі пограбування чи розбійного нападу, негайно телефонуйте за номером «102», або зверніться за допомогою до будь-якої установи, що знаходиться під охороною та має кнопку екстреного виклику поліції. 

Дочекайтеся приїзду поліцейських, вкажіть точне місце події, напрям втечі нападника, його прикмети. 

Запам’ятайте – від термінового повідомлення в поліцію залежить швидкість затримання зловмисників та повернення викрадених речей.  

Сектор комунікації поліції Кіровоградської області