22жовтня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Як колишній спецпризначенець із Кропивницького став успішним майстром провідного підприємства

СУСПІЛЬСТВО

Як колишній спецпризначенець із Кропивницького став успішним майстром провідного підприємства

10

Служба зайнятості надає комплекс соціальних послуг військовослужбовцям, демобілізованим із зони проведення АТО, зокрема, сприяє їм у працевлаштуванні на вільні робочі місця та вакантні посади, започаткуванні власного бізнесу, професійному навчанні; забезпеченні тимчасової зайнятості та ін.

Загалом упродовж поточного року, соціальними послугами центрів зайнятості скористались 2161,  у т.ч. 63 інваліда-учасника АТО. Всього було працевлаштовано 548 осіб учасників АТО. Проте, внаслідок об’єктивних чи суб’єктивних причин (оскільки ця категорія є дуже специфічною і складною), на сьогодні працевлаштовано лише 4 демобілізованих бійця, які мають інвалідність.

Одним із них є Станіслав Карпинський – 27-річний уродженець Кропивницького, який прослужив у Збройних Силах України 6,5 років.

«У січні 2011 року я підписав контракт у нашому 3-ому окремому полку спеціального призначення. Коли почалась війна на Сході – був там із самого початку. Виконував спостережну роботу на Донецькому напрямку. Спочатку був розвідником-кулеметником групи спеціального призначення, а потім командиром групи. У вересні 2016 року отримав мінно-вибухову травму і 3-тю групу інвалідності: провів 10 місяців на лікарняному ліжку, вчився заново писати й розмовляти. Демобілізувався 26 червня цього року», – розповів Станіслав. 

Через декілька місяців після повернення додому, Станіслав вирішив влаштуватись на роботу. Самостійні пошуки не дали результатів, тому колишній військовий звернувся до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості. Оскільки має вищу освіту у сфері механіки (заочно вчився у м. Харкові на інженера-дослідника і отримав рівень магістра), фахівці відділу організації працевлаштування населення запропонували чоловікові спробувати свої сили на ПАТ «Ельворті».

Тепер Станіслав – майстер продуктової команди пропашних машин дільниці № 03031 обробки металевих деталей та алюмінійових корпусів. У його підпорядкуванні 30 людей (хоча наразі штат недоукомплектований). До обов’язків колишнього бійця входить контроль за якістю виконання роботи та своєчасним ремонтом обладнання, а також допомога у адаптації новим робітникам. 

«Я обрав «Ельворті» за прогресивність та сучасність і можливість втілювати в життя свої знання. Я працевлаштувався наприкінці жовтня, тож тепер, через місяць роботи, я можу висловити вдячність працівникам центру зайнятості і моєму новому колективу, які допомогли адаптуватись до нормального життя»,  – зазначив С. Карпінський.

Демобілізований учасник АТО планує вдосконалюватись у своїй новій роботі і продовжити навчання за спеціальністю пов’язаною з конструюванням.

К. Білоконь

провідний фахівець із зв'язків з громадськістю і пресою ОЦЗ