28червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Арт-терапія: учасників АТО, котрі лікуються в госпіталі Кропивницького, заряджають позитивними емоціями

СУСПІЛЬСТВО

Арт-терапія: учасників АТО, котрі лікуються в госпіталі Кропивницького, заряджають позитивними емоціями

Щомісяця в обласному госпіталі для ветеранів війни  проводять арт-терапевтичні заняття для учасників АТО, які там лікуються.   

27336625 1816720835068351 640308027820133338 n

Бійці працюють у різних техніках  під керівництвом працівника музею Олени Степанок та художниці Ірини Зантаріїї.   

27545213 1816720905068344 8590249315632821040 n«Разом із бійцями ми вже ліпили із глини свищики, створювали монотипії та графічні малюнки. Цього разу – малювали мандали. Під час занять образотворчим мистецтвом людина позбувається страхів та  гармонізує себе», – розповіла Олена Степанок.        

Арт-терапевтичні заняття у медзакладі  запровадили ще у 2015 році. Відтоді їх відвідали понад три сотні бійців.   

27336360 1816744755065959 3611966577282796804 n«Проводимо терапію для  демобілізованих учасників АТО та чинних військових, які перебувають тут на лікуванні і виявляють бажання спробувати себе  у арт-терапії.  Головне завдання таких занять – це самопізнання, розвантаження, приємні емоції,  а також  обмін досвідом та  спілкування", – зауважила психолог і координатор центру медико-психологічної реабілітації  «Компас» Ганна Колєва.  

«Малювання насправді  заспокоює і відволікає від різних недобрих  думок», – поділився власними враженнями один із військових.   

Чергове заняття із арт-терапії пройде в госпіталі вже навесні, у березні.