СУСПІЛЬСТВО
ЗМІ: Очільника міліції Кіровоградщини звинувачують у корупції
- Останнє оновлення: 26 березня 2015
Головний міліціонер Кіровоградщини Анатолій Вітюк звільнився, інформує "Рідний Кіровоград".
За інформацією ЗМІ, обласна СБУ склала проти нього три протоколи про кримінальні порушення.
Як повідомляє сайт «Олександрійська новини», з посиланням на власні джерела, мова йде про три факти порушення відповідних статей Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та Кодексу України про адміністративні правопорушення, пов'язаних з конфліктом інтересів. Усі вони стосуються близьких головного міліціонера Кіровоградщини, а саме його дружини Світлани Вітюк.
Перший факт стосується призначення С. Вітюк на посаду заступника начальника Кіровоградського міського відділу міліції, другий – щодо дострокового присвоєння їй же спеціального звання підполковник міліції, а третій – щодо закріплення за нею службового автомобілю "Toyota Prius" з водієм.
Як стверджують громадські активісти, після призначення А. Вітюка начальником обласного УМВС Кіровоградщини його дружина С. Вітюк незабаром за клопотанням міліцейського керівництва Кіровоградщини, тобто фактично за клопотанням свого чоловіка, з посади простого дільничного інспектора Кіровоградського районного відділу міліції була підвищена до заступника начальника міліцейського відділу обласного центра. Через деякий час після цього підвищення по службі, за таким же клопотанням обласного УМВС Кіровоградщини, до Дня міліції вона була заохочена достроковим отриманням спеціального звання підполковник міліції.
Крім того, наказом її чоловіка за нею, як за посадовою особою Кіровоградського МВ УМВС, був закріплений службовий автомобіль "Toyota Prius". Негаразд же тут в тому, що цей автомобіль був наданий УМВС Кіровоградської області для потреб не міліцейських керівників, а патрульної служби. На ньому були навіть відповідні спеціальні наклейки та проблискові вогні. Але замість того, щоб патрулювати територію області, цей автомобіль був наданий, після видалення з нього наклейок та мигалок, у користування дружині обласного міліцейського керівника.
Складений протокол про порушення начальником УМВС України в Кіровоградській області А. Вітюком вимог антикорупційного законодавства України вже переданий на розгляд суду. За результатами судового рішення буде визначена і подальша доля А. Вітюка, як керівника обласної міліції Кіровоградщини. В разі визнання судом його винним у інкримінованих правопорушеннях, він підлягає негайному звільненню з займаної посади, а його прізвище доповнить Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
