16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Чому на Кіровоградщині лікарські амбулаторії залишаться в минулому

СУСПІЛЬСТВО

Чому на Кіровоградщині лікарські амбулаторії залишаться в минулому

Первинна ланка допомоги в рамках реформування медицини очікує на серйозні зміни.

На цьому під час апаратної наради наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, інформує прес-служба ОДА.

608457543«Медична субвенція передбачена лише на перше півріччя, тому маємо прийняти рішення про перетворення 21 районного та 4 міських центрів первинної медико-санітарної допомоги з комунального закладу на комунальне підприємство. Такий  процес перетворення дає можливість залишити чинну ліцензію та головного лікаря закладу. Лише після таких змін центри отримуватимуть кошти від Національної служби здоров'я», – пояснив посадовець.

При цьому керівництву закладів слід визначитись з вибором електронної програми, за допомогою якої вестиметься реєстр пацієнтів, що стартує вже з 1 квітня.

За інформацією Сергія Коваленка, в області не всі заклади забезпечені Інтернет-зв'язком. Зокрема, у Кропивницькому залишились не підключеними 2 амбулаторії, в Олександрії  – 1, в Благовіщенському районі – 4, у Бобринецькому – 2, у Гайворонському – 5, у Голованівському –  4, у Добровеличківському – 3, Знам'янському – 5, у Компаніївському – 1, у Маловисківському  –  2, у Новгородківському – 2, у Новоархангельському – 3, у Новомиргородському – 4, у Новоукраїнському – 1, в Олександрівському – 5, в Олександрійському – 3, у Петровському – 6, у Світловодському районі – 2, в Устинівському районі – 3. У Світловодську, Кіровоградському, Вільшанському, Долинському та Онуфріївському районах до Інтернету підключені всі амбулаторії.