15грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині все частіше виконувати обов’язки примушують і недобросовісних батьків

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині все частіше виконувати обов’язки примушують і недобросовісних батьків

Протягом перших двох місяців нинішнього року на Кіровоградщині у примусовому порядку стягнули 13,5 мільйона гривень аліментів. При цьому 2,6 мільйона  – завдяки дії нового закону щодо посилення відповідальності недобросовісних батьків, які ухиляються від утримання власних дітей.

На цьому під час підсумкової прес-конференції наголосив керівник обласного управління юстиції Вадим Гуцул. 

1395 6«Старт загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» став рушійною силою у вирішенні низки соціально важливих питань,  у тому числі і при  стягненні аліментів. За час дії нового закону 3325 боржникам обмежили право виїзду за кордон. Ще стосовно 2053 осіб винесли постанови щодо обмеження їх у праві користування автівками. Окрім цього, державні виконавці склали 75 протоколів про вчинення злісними боржниками адміністративних правопорушень», – зауважив Вадим Гуцул. 

Заступник начальника з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко детальніше проінформував присутніх про загальну ситуацію зі стягненням аліментів у області.

«На виконанні у відділах ДВС області перебуває 18620 виконавчих документів про стягнення аліментів на утримання 23022 дітей. У 5234 випадках боржники сплачують аліменти систематично. Усі інші забувають про виконання своїх батьківських обов’язків. Зокрема 5230 осіб не надавали фінансову підтримку своїм дітям понад шість місяців. Незважаючи на це, державні виконавці докладають усіх зусиль, щоб притягнути злісних неплатників до відповідальності. Відтак із початку року на адреси стягувачів було направлено 7361 повідомлень про їхнє право на подачу заяв до правоохоронних органів щодо притягнення боржників до кримінальної відповідальності. Ще 445 подань про оголошення розшуку боржників було направлено до суду, із яких 387 було задоволено», – прокоментував Віктор Журавко. 

Вадим Гуцул відзначив важливість взаємодії з поліцією, прикордонною службою та органами місцевого самоврядування в напрямі виконання постанов державних виконавців щодо обмежень злісних неплатників у їхніх правах.