28червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Суд визнав протиправним рішення Петрокорбівської сільради щодо ОТГ

СУСПІЛЬСТВО

Суд визнав протиправним рішення Петрокорбівської сільради щодо ОТГ

Кіровоградський окружний адміністративний суд визнав протиправним та скасував рішення Петрокорбівської сільської ради щодо надання згоди на створення ОТГ із центром у Новій Празі.

Суд. ПетрокорбівкаТаким чином, суд вказав на порушення процедури створення ОТГ, про які з самого початку означеного процесу громада заявляла на численних мітингах і зібраннях і які не хотіли помічати у владних кабінетах.

У ході судового засідання сільська голова Петрокорбівки Зоя Шепеленко пропонувала суду «на словах» підтвердити окремі факти, які мала подати задовго до цього у вигляді завірених належним чином документів. Не змогла вона надати й переконливих аргументів на користь своєї правоти в конфлікті з громадою. 

На думку представника позивача в суді, керівника Новгородківської районної організації ВО «Свобода» Павла Дейнека, вказаним рішенням суд фактично підтвердив протиправність процедури прийняття рішення сільради, а відтак і зловживання Зої Шепеленко на посаді сільського голови. 

«Я вважаю, що ця перемога дуже знакова у боротьбі громади за справедливість, оскільки вона продемонструвала селянам, що закон з самого початку був на їхньому боці. Безумовно, ми націлені допомагати селянам у їх прагненні встановити справедливість у селі. Відтак, про частину фактів зловживань з боку сільської голови вже повідомлено правоохоронні органи, частина фактів ще опрацьовується. Новгородківські свободівці зі свого боку зроблять все можливе, щоб вказані епізоди отримали належну оцінку від органів правосуддя», – наголосив правозахисник Павло Дейнеко.