СУСПІЛЬСТВО
Кропивницький: вивіз твердих побутових відходів виводиться з квартирної плати
- Останнє оновлення: 04 квітня 2018
Заходи з удосконалення, збору та переробки сміття і перспективи розвитку полігону твердих побутових відходів стали однією з головних тем обговорення під час апаратної наради у міській раді.
За інформацією заступника директора ТОВ «Екостайл» Тетяни Мартовіцької, впродовж 2017 року відбулася заміна автомобільного парку сміттєвозів на нові: автомобілі марки «Сканія» 2004 року випуску замінили на п’ять машин марки «МАЗ» 2013 року випуску та автомобіль «РЕНО» 2006 року випуску.
«Загалом, сьогодні обслуговують місто шість автомобілів. До того ж, суттєво оновлений контейнерний парк: придбано 93 нових контейнери та ще 87 відремонтовано. Розробка й запровадження системи навігації з вивезення ТПВ на підприємстві дозволила автоматизувати й оптимізувати контроль вивезення сміття з контейнерних майданчиків», – проінформувала Тетяна Мартовіцька.
Щодо розвитку, то на території міста будуть додатково розміщено ще 200 контейнерів. Також, до кінця року на полігоні встановлять систему дегазації. Підписання меморандуму з компаніями, що займаються видобутком біогазу – компанією «ЛНК» та англійським інвестиційним холдингом Rich Holding пройде у квітні поточного року. Проект дозволить зменшити викиди парникових газів в атмосферу, виконати законодавство України з дегазації сміттєзвалищ, надати нові робочі місця та знизити ризик виникнення на полігоні пожеж.
Сьогодні тривають дослідження з вивчення можливості піролізного спалювання ТПВ без викидів в атмосферу шкідливих речовин. Випробування проводитимуться до липня 2018 року
У перспективі проведення модернізації сортувальної лінії з урахуванням технологічних процесів, набутих за період роботи із 2016 по 2018 рік. Планується збільшити відсоток відсортованих ресурсоцінних компонентів із 4% до 15%. Триває пошук інвесторів щодо розвитку напрямку з переробки органічних відходів у біогумус.
«А ще, відповідно до чинного законодавства України, складова вивозу ТПВ виводиться зі структури квартирної плати після 10 червня 2018 року, тож підприємство переходить на укладання прямих договорів на вивіз ТПВ з власниками 56 888 квартир», – зауважила Тетяна Мартовіцька.
