23березня2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кропивницький: діти повинні виховуватися у родині

СУСПІЛЬСТВО

Кропивницький: діти повинні виховуватися у родині

У Кропивницькому Асоціація жінок України «Дія» провела круглий стіл «Щаслива дитина коли є родина. Час ДІЯти».

12 16

Під час заходу розглядалися питання проведення реформи закладів інтернатного догляду (деінституалізації) в Кіровоградській області, зміни системи опіки над дітьми, підтримки кризових сімей з метою зменшення кількості відмов від дітей та повернення дітей у їхні сім’ї.

Представники влади, всеукраїнських та місцевих громадських організацій, прийомні батьки зібралися, аби розповісти про свої досягнення й проблеми та донести до громади важливість цієї нелегкої, але дуже важливої справи, аби якомога більше людей змогло підтримати та долучитися до них.

12 15

Деінституалізація – це процес реформування системи догляду за дітьми, заснований на принципі найкращих інтересів дитини, визнанні пріоритету сімейного виховання та шкоди таких форм догляду як дитячі будинки й інтернати. В ході таких реформ сім'я отримує послуги та допомогу, що сприяє її збереженню й повноцінному дитячому розвитку, а усиновлення або сімейні форми альтернативного догляду стають пріоритетом влаштування дітей, що втратили батьківське піклування з причин сирітства, насильства чи недбалого ставлення батьків. Водночас  інституції перепрофільовуються в центри надання спеціалізованих послуг або закриваються.

Сьогодні на первинному обліку служб у справах дітей райдержадміністрацій, виконавчих комітетів міських рад Кіровоградської області перебуває 2982 дитини-сироти та дитини позбавленої батьківського піклування.

Лише за перший квартал 2018 року цей статус отримали ще 62 дитини. Це ті діти, які залишилися сиротами через смерть батьків, діти, відібрані без позбавлення батьківських прав терміном на 1 рік, діти, батьки яких за станом здоров’я не можуть виконувати свої батьківські обов’язки та діти, чиї  яких позбавлені батьківських прав.

За минулий рік сімейними формами виховання охопили 441 дитину. З них 75 дітей усиновлено, 269 – передано під опіку та піклування, 67 – влаштовано до чинних дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, 30 – повернені на виховання батькам.

Сьогодні на території області діє 23 інституційні установи різних типів.

«Реформа інтернатних закладів не повинна відбуватися лише із залучення однієї сторони. Адже і міністерство освіти, і міністерство здоров’я, і міністерство соціального захисту населення мусять об’єднатися аби дуже плідно працювати над тим, щоб якнайменше дітей потрапляло до таких закладів. Облдержадміністрація вже маємо розроблений план заходів, також створена обласна робоча група, до якої можуть увійти й громадські організації. Тож запрошуємо усіх небайдужих до співпраці задля майбутнього нашої держави», – наголосила керівник апарату обласної державної адміністрації Світлана Лобанова.