20липня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: повнолітні діти, які продовжують навчання, мають право на аліменти

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: повнолітні діти, які продовжують навчання, мають право на аліменти

Факт, винесений у заголовок, довела в суді Валерія Аношкіна, головний спеціаліст Новоукраїнського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

.До Новоукраїнського бюро правової допомоги Голованівського місцевого центру з надання БВПД звернулась громадянка Р. з проханням надати правову допомогу у справі щодо стягнення аліментів на утримання дитини, яка продовжує навчання.

Клієнтка повідомила, що має на утриманні двох дітей, виховує їх та піклується про них самостійно, жодної допомоги від батька дітей немає. На даний час її повнолітня донька, яка навчається на першому курсі ліцею, знаходиться на повному утриманні матері. Батько дітей офіційно не працює, але на постійній основі їздить на заробітки до іншої країни. Саме тому громадянка Р. звернулась до працівників бюро за допомогою у захисті її прав та прав її дитини.

33035644 730932050630702 8668542685474193408 nВивчивши матеріали справи, Валерія Аношкіна з'ясувала, що у клієнтки від громадянина Р., з яким вона перебувала в законному шлюбі, є донька. Але у 2000 році подружжя розлучилось і батько відмовився утримувати дитину.

Після досягнення повноліття, дитина продовжує проживати з матір’ю. Вона незаміжня, навчається на першому курсі ліцею в м. Кропивницький, не працює, додаткового заробітку немає.

Валерія Аношкіна склала позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання. Адже, відповідно до ст.199 Сімейного кодексу України, якщо повнолітні син, донька продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років, за умови, якщо вони можуть надавати матеріальну допомогу. 

16.12.2017 року Новоукраїнський районний суд виніс рішення про стягнення аліментів з батька на користь клієнтки на утримання повнолітньої доньки на період її навчання.

Довідково: Голованівський місцевий центр з надання БВПД знаходиться за адресою: смт Голованівськ,  вул. Ціолковського, 1. Тел.: (05252) 2-25-83, 068 834 77 45, 093 423 33 73.

Адреси бюро правової допомоги:

Бобринецьке бюро правової допомогим. Бобринець, вул. Незалежності, 80

Гайворонське бюро правової допомогим. Гайворон, вул. Великого Кобзаря, 20

Маловисківське бюро правової допомогим. Мала Виска, вул. В. Бровченка, 33

Новоукраїнське бюро правової допомогим. Новоукраїнка, вул. Покровська, 67

Благовіщенське бюро правової допомогим. Благовіщенське, вул. Ореста Гуменюка, 8

Вільшанське бюро правової допомогисмт Вільшанка, вул. М. Лагонди, 30

Добровеличківське бюро правової допомогисмт Добровеличківка, вул. Центральна, 103\7

Новоархангельське бюро правової допомогисмт Новоархангельськ, вул. Пушкіна, 28.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.