СУСПІЛЬСТВО
Ігор Степура: Без школи будь-яке село буде занепадати
- Останнє оновлення: 31 травня 2018

Завершується навчальний рік 2017-2018. У школах області проходять лінійки, де останній дзвоник сповіщає учням і вчителям про довгоочікувані канікули.

Днями заступник голови обласної ради Ігор Степура взяв участь в урочистостях sз нагоди свята в Озерській сільській школі Світловодського району.
Попри святковий день там громадськість була занепокоєна майбутнім школи у зв’язку з прийняттям Світловодською районною радою рішення про ліквідацію юридичної особи школи та її реорганізацію у філію Павлівського ОНЗ.
Людей турбує, що відстань до опорної школи – понад 60 км по сільській дорозі. Тож, батьки швидше готові віддати своїх дітей на навчання до освітніх закладів Світловодська, Олександрії чи Кременчука, ніж відправляти їх щодня в інше віддалене село.
Своє занепокоєння висловили і члени педагогічного колективу Озерської школи: у випадку зниження ступенів, частина з них залишиться без роботи і вчителі будуть змушені виїхати з села.
«Я принципово підтримую сільську інтелігенцію територіальних громад області. Подібні питання є викликом часу та небезпечними ризиками у справі розвитку українського села. Тому я підтримую сільські громади в їхньому прагненні зберегти свою інфраструктуру. Адже без школи будь-яке село буде занепадати, і подібний сценарій аж ніяк не можна кваліфікувати, як розвиток економіки та благополуччя українців», – наголосив Ігор Степура.
Довідково: спроби з оптимізації освітнього простору в Світловодському районі озвучувалися й раніше. Однак тоді громаді вдалося відстояти свою школу.
Нове керівництво району не стало враховувати думку селян і натомість застосувало важелі адміністративного впливу. Спочатку змусили покинути школу директора і завуча школи, а тепер уже депутати Світловодської райради остаточно прийняли рішення про ліквідацію окремої юридичної особи Озерської школи.

