19лютого2019

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Кіровоградщина: фахівців місцевих центрів із надання безоплатної допомоги поінформували про зміни в чинному законодавстві

СУСПІЛЬСТВО

Кіровоградщина: фахівців місцевих центрів із надання безоплатної допомоги поінформували про зміни в чинному законодавстві

35357162 744411112616129 8737988157712105472 n

Про особливості реалізації прав внутрішньо переміщених осіб, зміни у законодавстві, що регулює захист прав таких осіб, та судової практики національних судів та Європейського суду з прав люди, йшлося сьогодні, 13 червня 2018 року, під час семінару-практикуму для працівників центрів системи безоплатної  вторинної правової допомоги Кіровоградщини. 

Захід організований правовим клубом «PRAVOKATOR» з Одеси спільно з громадською організацією «Десяте квітня».

Участь у навчальному заході взяли 22 фахівці центрів/бюро безоплатної вторинної правової допомоги.

Тренерами-модераторами даного заходу стали представники Громадської організації «Десяте квітня» – Ольга Ткаченко, Богдан Копцюх, Тетяна Анісімова та начальник методичного відділу правового клубу «PRAVOKATOR» Одеса Анастасія Арцимович.

У вступному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Кіровоградській області Леонід Кропліс нагадав, що з 5 січня 2017 року набули чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», згідно з якими внутрішньо переміщені особи та особи, які лише претендують на отримання такого статусу отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу (здійснення представництва інтересів таких осіб у судах, складення документів процесуального характеру). 

«З набуттям чинності законодавчих змін, в рази збільшилась кількість звернень внутрішньо переміщених осіб до центрів безоплатної вторинної правової допомоги. Тому на фахівців центрів буде покладено більше обов’язків з представництва інтересів громадян у судах», – зауважив директор регіонального центру.

Учасники семінару-практикуму ознайомилися із законодавчими нововведеннями в сфері захисту прав ВПО, проаналізували проблеми, які виникають в процесі їх впровадження. Звернули увагу на гарантії у сфері соціального захисту та виборчі права внутрішньо переміщених осіб. Також фахівці на прикладах реальних життєвих історій ВПО працювали над виявленням та розробкою найбільш дієвих механізмів вирішення правових питань.

Окрему увагу учасники практикуму приділили питанням оформлення правочинів щодо нерухомого майна та спадкових прав на тимчасово окупованій території та отриманню свідоцтва про народження або смерть осіб, які народилися або померли на окупованих територіях.

Довідково: регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області працює за адресою: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0991048038.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.