17лютого2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Офіс громадських детективів відкрили у Кропивницькому

СУСПІЛЬСТВО

Офіс громадських детективів відкрили у Кропивницькому

Сьогодні, 21 червня, у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги пройшло засідання круглого столу «Офіс громадських детективів у Кіровоградській області».

99

У засіданні взяли участь адвокати, журналісти та представники громадських організацій. Вони розслідуватимуть порушення прав людини поліцією та сприятимуть початку офіційного розслідування та притягнення винних до відповідальності. 

98

Учасниками заходу стали фахівці системи БПД, адвокати, які надають безоплатну вторинну правову допомогу; уповноважений Голови Національної поліції з питань контролю за дотриманням прав людини у поліцейській діяльності, регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; представники громадських організацій, які опікуються дотриманням прав людини.

Громадські детективи пройшли спеціальне навчання, щодо захисту прав людей, що постраждали від неправомірних дій поліції. Особливу увагу вони приділятимуть порушенням прав вразливих груп населення. 

«Створення інституту громадських детективів є досить важливою ініціативою. Ми постійно стикаємось з порушеннями прав людини і жодна особа ще не понесла за це покарання. Багато випадків порушення прав людини не розслідуються належним чином, адже до них не привернута увага громадськості. Робота громадських детективів здійснюється на волонтерських засадах», – підкреслила Анастасія Шепеленко, керівник офісу громадських детективів у Кіровоградській області.

«Сьогодні  системою безоплатної правової допомоги забезпечено ранній доступ до правової допомоги всім затриманим. Так, завдяки цілодобовому механізму інформування регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, до кожного затриманого адвокат прибуває протягом 2 годин. Це сприяє мінімізації порушень прав затриманих, адже місія системи БПД це захист прав людини», – наголосив Леонід Кропліс, директор Регіонального центру.

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Віктор Жученя закликав повідомляти про випадки порушень прав людини та спільно реагувати на неправомірні дії поліції.

Адреса Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області: вул. Дворцова, 32/29, м. Кропивницький, тел. (0522) 37-12-50, 32-07-97, 0(99)104-80-38.

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний контакт-центр за номером 0-800-213-103, дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України.