СУСПІЛЬСТВО
На Кіровоградщині дві об’єднані територіальні громади є спроможними
- Останнє оновлення: 19 липня 2018
Днями уряд прийняв рішення про те, що 72 ОТГ в Україні є спроможними. З них дві знаходяться на Кіровоградщині.

Про це повідомляє прес-служба Кіровоградської обласної ради.
Рішення прийняте на виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Визнано спроможними ОТГ, де перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів відбулися 24 грудня 2017 року та 29 квітня 2018 року.
Також громади, утворені навколо населених пунктів, визначених перспективними планами формування територій громад областей адміністративними центрами об’єднаних територіальних громад відповідно до частини четвертої статті 9 Закону.
Відтепер вони зможуть повноцінно здійснювати свої самоврядні повноваження, використовувати відповідні механізми, передбачені Бюджетним та Податковим кодексами України для забезпечення їх належного функціонування, а також мають можливість добровільного приєднання до цих ОТГ.
На Кіровоградщині спроможними визнали дві громади – Дмитрівська, с. Дмитрівка Знам’янський район та Новопразька, смт Нова Прага, Олександрійський район.
Нагадаємо, що на цей час по Україні утворено 753 ОТГ, визнано спроможними вже 653 ОТГ, 48 з яких очікують рішення ЦВК про проведення перших виборів.
