24червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На Кіровоградщині мешканцям гуртожитків дозволять приватизувати свої помешкання

СУСПІЛЬСТВО

На Кіровоградщині мешканцям гуртожитків дозволять приватизувати свої помешкання

Уряд України схвалив концепцію Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків державної власності у власність місцевих територіальних громад на 2019-2021 роки.

28 4

Вона є основним кроком до розробки і прийняття відповідної програми, яка у подальшому дозволить мешканцям гуртожитків врешті приватизувати свої помешкання.

Про це повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко під час засідання обласної комісії з розв’язання проблемних питань забезпечення прав мешканців гуртожитків на житло.

Також посадовець зазначив, що сьогодні основним завданням є формування переліку гуртожитків державної власності та гуртожитків господарських товариств і інших організацій, які буде передано у власність місцевих громад. Такі переліки з конкретними термінами передачі найближчим часом мають бути затверджені депутатами місцевих рад і направлені до облдержадміністрації для подальшої передачі Мінрегіону і включення до загального переліку державної програми.

«У Кіровоградській області налічується 21 гуртожиток державної та приватної власності підприємств і організацій. з яких 18 підпадають під дію відповідного закону і можуть бути передані у комунальну власність. Ці гуртожитки розташовані в обласному центрі, у містах Олександрії, Знам'янці, Світловодську, а також у низці районів області. У них проживає понад 1200 осіб», – розповіла директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук, яка взяла участь у зустрічі.

http://www.kr-admin.gov.ua