24червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Де у Кропивницькому отримати послугу інвентаризації нерухомого майна?

СУСПІЛЬСТВО

Де у Кропивницькому отримати послугу інвентаризації нерухомого майна?

Навіщо потрібна інвентаризація? 

IMG 5052

Відповідно до «Іінструкції про технічну інвентаризацію об'єктів нерухомого майна», яка вступила в дію 1 січня 2013 року, послуги з інвентаризації нерухомого майна можуть надавати не тільки комунальні підприємства (БТІ), а й фізичні особи-підприємці, а також юридичні особи, за умови наявності відповідного сертифіката. Послуга з інвентаризації нерухомості особливо актуальна для тих громадян, які збираються купувати або продавати нерухомість, набувати права власності. 

Адже в разі, якщо на об'єкті нерухомості проводилосясамовільне перепланування, покупець бере на себе всі наступні зобов'язання і труднощі щодо їх узаконення.

За статистикою, близько 90% об'єктів нерухомості зазнали змін, тобто мало об'єктів залишилися в тому стані, в якому були прийняті в експлуатацію. Але за самовільне перепланування відповідатиме покупець, а не та людина, яка продала нерухомість. Цене тільки додатково витрачені зусилля і час, а й значна сума штрафу, яку покупець повинен буде сплатити. Набагато простіше замовити послуги інвентаризації нерухомості та не купувати «кота в мішку».

Як зазначила ВікторіяШихова, керівник Кіровоградського обласного об'єднаного бюро технічної інвентаризації (ОКП «КООБТІ),на сьогоднішній день найдостовірніша інформація щодо об’єктів нерухомого майна на території Кропивницького та всієї області,є в їхній установі. Тут вона накопичувалася протягомостанніх 80 років. 

ОКП «КООБТІ»виконує не тільки  технічну інвентаризацію об'єктів нерухомості, але й проводить державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно в межах Кіровоградської області. Їхні спеціалісти надають кваліфіковану  правову допомогу при оформленні документів для здійснення державноїреєстрації речових прав на об’єкти нерухомого майна, в тому числі і на земельні ділянки, виготовляють проекти щодо відведення земельних ділянок в оренду (у власність), зокрема, технічну документацію щодо встановлення відновлення меж земельних ділянок в натурі з метою присвоєння кадастрового номеру.

Також Вікторія Володимирівна зазначає, що перед проведенням нотаріальної дії ОКП «КООБТІ» надає архівні довідки за станом до 01.01.2013 року, в яких містяться дані щодо власника об’єкту нерухомого майна та технічна характеристика об’єкту на дату проведення останньої технічної інвентаризації; здійснює, за бажання замовника, перевірку документів,виявляє наявність чи відсутність самочинного будівництва безпосередньо на об'єкті нерухомого майна, перед оформленням правочинів.

Отже для більш повної та достовірної інформації щодо технічного стану об’єкту нерухомого майна потрібно провести технічну інвентаризацію та отримати архівну довідку, в якій буде зазначено повна технічна та юридична інформація про нього, в тому числі і про самочинно збудовані об’єкти (за наявності).   

Відповідно до Наказу Мінрегіонбуду №158 від 03.07.2018р., запроваджено порядок проведення технічного обстеження та прийняття в експлуатацію індивідуальних житлових, садових та дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, будівель і споруд сільськогосподарського призначення збудованих на земельних ділянках відповідного цільового призначення без дозвільного документа на виконання будівельних робіт. Для подання декларації про готовність до експлуатації, це стосується житлових, садових та дачних будинків загальною площею до 300м2, а також господарських (присадибних) будівель площею до 100м2, виготовляється фахівцями бюро технічний паспорт за результатами обстеження з проставленням у технічному паспорті відмітки, за наявності позитивної відповіді від відділу архітектури місцевої влади про відповідність розташування самочинно збудованих будівель нормам ДБН.

Далі забудовник подає декларацію про готовність до експлуатації будівель до ДАБІ державна архітектурно-будівельна інспекція) з подальшим зверненням до державного реєстратора речових прав на нерухоме майно для внесення змін в технічну характеристику об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі. Дані функції, тобто оформлення земельної ділянки у власність, виготовлення технічного паспорту з відміткою про можливість експлуатації самочинно збудованих будівель і проведення реєстраційних дій в ОКП «Кіровоградське ООБТІ» виконується сертифікованими спеціалістами з багаторічним досвідом.

Важливо також знати, що сьогодні забудовники можуть оформити право власності на житлові, садові та дачні будинки, які збудовані до 05 вересня 1992року (особливо це є актуальним для сільської місцевості та садових, дачних кооперативів). Для цього необхідно звернутись до БТІ за проведенням технічної інвентаризації, за результатами якої отримати технічний паспорт та архівну довідку як підтвердження того, що на об’єкт ніколи не оформлялось право власності, отримати від свого органу місцевого самоврядування виписку з подвірної книги, або документ про присвоєння адреси будинку, з подальшим зверненням до державного реєстратора БТІ для проведення державної реєстрації права власності на будинок.  

Скільки коштують послуги ОКП «КООБТІ»? Як повідомила В. Шихова, їхня установа пропонує найнижчувартість послуг з інвентаризації  не тільки в Кіровоградській області, а й по всій Україні.Консультації в сфері нерухомості надаються безкоштовно.   

ОКП «КООБТІ» знаходиться за адресою:м Кропивницький вул. Шульгиних,12. Тел .: (0522) 22-69-01, 22-27-12.