25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Новини За проїзд у кропивницькому комунальному транспорті доведеться сплачувати більше

Новини

За проїзд у кропивницькому комунальному транспорті доведеться сплачувати більше

29941 368x264 2

Нові тарифи на проїзд у комунальних автобусах і тролейбусах Кропивницького діятимуть вже з середини вересня нинішнього року.

Одна з причин підвищення вартості проїзду – вісім і сім гривень, відповідно – збитковість комунального транспорту. Про це розповів начальник міського управління транспорту Віктор Житник. За період карантину збитки комунального підприємства-перевізника, з його слів, зросли більше ніж вчетверо, йдеться на Суспільному.

Чинні тарифи на проїзд (п’ять гривень у тролейбусі та шість – у автобусі) діють із березня нинішнього року. За словами Віктора Житника, попереднє підвищення вартості проїзду наблизило тариф до економічно обґрунтованого рівня. Чергове підвищення викликане, серед іншого, карантинними обмеженнями в сфері перевезень: ”Вимоги постанови уряду №1236 від 9 грудня 2020 року "в’яжуть нам руки" і не дають можливості працювати. Ця постанова обмежує перевезення пасажирів в період карантину кількістю місць для сидіння. Коли підвищували тариф навесні, сподівалися, що нам дозволять перевозити половину максимально можливої кількості пасажирів, на яку здатні наші тролейбуси і автобуси. Тобто 50 пасажирів зі 100, які дозволяють технічні характеристики”.

Віктор Житник розповів, що міські депутати зверталися до уряду і Верховної Ради, щоб ті дозволили перевозити більшу кількість пасажирів: ”У зверненні зазначали, що в цьому питанні ми досягли дна, що у нас дуже великі збитки. Але нам формально відписували, що все це вирішується на рівні міністерства охорони здоров’я”.

За інформацією Віктора Житника, збитки комунального підприємства ”Електротранс”, на балансі якого перебувають автобуси і тролейбуси, за перше півріччя 2020 року сягнули 29 мільйонів гривень. За аналогічний період 2019 року вони становили 7 мільйонів: ”Фактична собівартість міських перевезень, які здійснює ”Електротранс” – 106 мільйонів гривень, а збитки – 29. Очевидно, потрібно щось вирішувати. На рівні Кабміну жодних рішень і дій немає, тому на останньому засіданні міськради ухвалили рішення про виділення управлінню транспорту додаткових 37 мільйонів 300 тисяч. Але і цього недостатньо, щоб закрити рік із мінімальними збитками”.