25лютого2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Новини Обіди в школах та дисадках для дітей кропивницьких ветеранів залишаються безкоштовними

Новини

Обіди в школах та дисадках для дітей кропивницьких ветеранів залишаються безкоштовними

17 24

У Кропивницькому для дітей учасників АТО та Операції об’єднаних сил збережуть до кінця року безкоштовне харчування у школах та дошкільних навчальних закладах.

Такою є принципова позиція  міського голови Андрія Райковича, який доручив управлінню освіти та фінансовому управлінню міської ради спільно опрацювати фінансове забезпечення можливості надавати таку пільгу.

Держава гарантує безкоштовне харчування в закладах освіти лише для тих дітей, батьки яких загинули, зникли безвісти, потрапили в полон чи отримали інвалідність під час участі в АТО (ООС) та для  дітей померлих учасників АТО (ООС).

Дітям, батьки яких мають посвідчення учасника бойових дій та безпосередньо брали участь у бойових діях у східних областях України, або ж зараз несуть службу в зоні проведення Операції об’єднаних сил, пільга з харчування надавалася з міського бюджету рішенням міської ради.

"Така ініціатива була запроваджена вперше в Україні саме у Кропивницькому, з ініціативи міського голови Андрія Райковича, – зазначила начальник управління освіти міської ради Лариса Костенко. –  У 2014 році дітей учасників АТО в обласному центрі  було 423 і на те, щоб безкоштовно годувати їх у школах та садочках було використано понад 98 тисяч гривень з міського бюджету. Із  2015 року кількість  таких дітей постійно зростала, відповідно збільшувалися виплати з міського бюджету. Сьогодні їх – 2500. Ціна питання пільг дітям учасників АТО/ООС на чотири місяці 2021 року – 5, 8 мільйона гривень. Усього на забезпечення харчування дітей усіх пільгових категорій (встановлених державою і міською владою) лише до кінця року необхідно близько 16,8 мільйона гривень".

Минулий навчальний рік співпав із декількома хвилями коронавірусу. У цей період міській владі Кропивницького довелося зосередити значні фінансові ресурси міського бюджету на організацію ефективної протидії виклику жорстокої пандемії: будівництво і капітальний ремонт профільних відділень базової протиковідної лікарні, закупівлю таких необхідних апаратів ШВЛ, медикаментів, забезпечення доплат працівникам закладів охорони здоров’я, які були на передньому краї у протистоянні з COVID-19, організацію виїздів мобільних бригад та пунктів вакцинації.

Та навіть при такому тотальному дефіциті коштів на реалізацію соціальних програм, фінансування безкоштовного харчування дітей – учасників АТО здійснювалося у Кропивницькому безперебійно. Необхідно зауважити, що у багатьох містах України місцевим владам через фінансову скруту довелося взагалі припинити чи суттєво скоротити пільги для школярів і вихованців дитячих садків.

За моніторингом управління освіти міської ради, в Івано-Франківську, Ужгороді батькам доводиться сплачувати 100% вартості харчування, у Житомирі, Сумах, Чернігові, Миколаєві – оплата здійснюється 50/50.

"Попри те, що бюджет – украй напружений, карантин дається взнаки і адекватної фінансової підтримки з інших джерел місто, на жаль, не має, я дав завдання відповідним службам вивчити всі можливі шляхи економії фінансового ресурсу, щоб і надалі передбачити певний відсоток коштів на забезпечення безкоштовним харчуванням дітей пільгових категорій", – прокоментував Андрій Райкович.

kr-rada.gov.ua/