13червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА АНОНСИ У Кропивницькому презентують багатозначний мандрівний проєкт 

АНОНСИ

У Кропивницькому презентують багатозначний мандрівний проєкт 

336739325 886582452428183 8176896055925552528 n

У Музеї мистецтв Кропивницького презентують мандрівний проєкт-виставку «Вишиті болем», що розповідає про вчинені російськими окупантами злочини сексуального насильства.

Виставка вже побувала у найбільших містах України, а до Кропивницького привезена за ініціативи Кіровоградської обласної організації ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Вже у п’ятницю, 24 березня, о 15.00 озвучать історії зі збірних образів жінок, котрі пережили сексуальне насильство під час війни. Вони були описані завдяки психологам, які надають допомогу постраждалим від насильства, потім перекладені на нетравматичну й доступну всім мову орнаменту та вишиті на рушниках.

Рушники, що презентують під час виставки, за кілька місяців створені вручну командою майстринь, які долучилися до проєкту. Усі роботи мають характерний орнамент для певного регіону та певного періоду української історії.

"Саме рушники і вишивка є універсальною мовою мистецтва, яка протягом багатьох століть для українців є дуже близькою", – кажуть організатори проєкту.

Підвищити обізнаність українців із приводу теми сексуального насильства й показати, що ця проблема існує, хоча про неї мало говорять, – це ще одна мета проєкту. Для цього створено інформаційну платформу «Далі Є», яка містить всю інформацію про медичну, психологічну та юридичну допомогу тим, хто зіткнувся із сексуальним насильством https://www.mh4u.in.ua/dali-ye/.