25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА АНОНСИ Військовослужбовець ЗСУ відроджує та пропагує стародавні українські традиції гончарства (ФОТО)

АНОНСИ

Військовослужбовець ЗСУ відроджує та пропагує стародавні українські традиції гончарства (ФОТО)

421941503 786387166856772 3982651213760721900 n

Кіровоградський обласний краєзнавчий музей запрошує мешканців та гостей міста відвідати виставку керамічних предметів, які створив військовослужбовець 124-ї окремої бригади територіальної оборони Збройних Сил України Олександр Черевченко.

Восени минулого року автор надавав свої роботи для благодійної виставки, кошти з якої пішли на придбання теплих речей для військовослужбовців ЗСУ.

Кожна річ, представлена на виставці кераміки Олександра Черевченка, – унікальна, запевняє завідувачка сектору історико-краєзнавчих досліджень музею Світлана Проскурова.

«Усі чашки, кухлі, тарілки, горщики – різні за формою, з різними малюнками, – розповіла Світлана Проскурова. – Автор експериментує, надихаючись образами з кінематографу, з історії України (скіфські мотиви на чашках), відтворює образи цікавих людей, з якими він знайомий. Тобто, ми сприймаємо ці речі не як чашки чи тарілки, а як витвори мистецтва».

До краєзнавчого музею виставка кераміки Олександра Черевченка діяла у відділі мистецтв Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського, де роботи автора були високо оцінені експертом із гончарства та історії мистецтв, викладачем кафедри мистецької освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, членом Національної спілки художників України Ларисою Кулініч.

Уже після відкриття виставки в краєзнавчому музеї, Олександр Черевченко провів тут декілька заходів для дітей, розповідаючи маленьким відвідувачам музею про українське гончарство. Із дозволу автора «Центральноукраїнська обласна спілка музейних працівників» використала декілька його художніх робіт для благодійної виставки-продажу, яка відбулась минулої осені. Тоді за допомогою виставки вдалося зібрати кошти на закупівлю декількох рулонів утеплювача для облаштування бліндажів підрозділу ЗСУ на Херсонському напрямку.

Як повідомила Світлана Проскурова, співробітники обласного краєзнавчого музею постійно тримають зв’язок із митцем. Останнім часом Олександр відновлюється після поранення, згодом збирається повернутися до гончарства та планує додати нові роботи до музейної експозиції. По завершенню виставки «Кераміка Сашка Черевченка: у пошуках гармонії» автор обіцяє подарувати частину своїх робіт Кіровоградському обласному краєзнавчому музею.