03червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА Засекречений вибух: у Кропивницькому розслідують факт порушення правил використання та охорони надр

ЕКОНОМІКА

Засекречений вибух: у Кропивницькому розслідують факт порушення правил використання та охорони надр

524 4942

ВАТ ”Кіровоградський кар'єр” офіційно не працює, бо три роки тому в нього закінчилася ліцензія на користування надрами. Однак у скандали підприємство час від часу потрапляє.

241 big

Черговий спричинився вибухом 11 травня, який чути було не лише за місцем розташування підприємства з видбування відсіву, щебеню та бутового каменю, а й у всьому Кропивницькому.  Тож, представники облекоінспекції вирішили перевірити, що сталося на кар’єрі. однак охоронці не впустили перевіряючих на територію. Про це розповів начальник відділу інспекції Сергій Погребняк, йдеться на Суспільному.

”Я щойно подзвонив керівнику, він сказав нікого не пускати. Кар’єр не працює”, – пояснив табу на перевірку охоронець.

Згодом ліквідатор підприємства ”Кіровоградський кар'єр” Ігор Стіфутін по телефону розповів, що вибухи на кар'єрі були запланованими. 

”До повної ліквідації я несу відповідальність за охорону території. У січні 2020 року охорона Держпраці провела перевірку і встановила, що там є порушення, які несуть загрозу безпеці людей і навколишньому середовищу. Мені винесли припис – усунути ці недоліки. То ж це був технологічний вибух на виконання цього припису”, – зазначив Ігор Стіфутін.

За словами Сергія Погребняка, з травня 2017 року екоінспекторів не допускають до проведення перевірок. При цьому досі з гранітним відсівом із кар’єру періодично виїздять вантажівки.

Представники екологічної інспекції щодо вибухів на кар’єрі звернулися до поліції.

”За цим фактом внесли відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею ”Порушення правил використання та охорони надр”. У разі доведення вини судом, визначать міру покарання. Максимум – ув’язнення на 2-3 роки”, – зазначила заступниця начальника слідчого відділу Кропивницького відділу поліції.

І додала, що слідчі дії триватимуть до двох місяців.

Фото Суспільного

та з офіційної сторінки сайту кар’єру

        Читайте також: В обласному центрі екологічна інспекція не змогла виконати доручення прем'єр-міністра України

Кропивничани просять закрити шкідливий кар’єр, слово – за поліцією