10серпня2020

ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА 153 перевірки: усе – задля збереження цьогорічного врожаю зернових на Кіровоградщині

ЕКОНОМІКА

153 перевірки: усе – задля збереження цьогорічного врожаю зернових на Кіровоградщині

photo 2020 07 23 10 57 31

На Кіровоградщині цьогоріч тричі палали поля з зерновими.

Пожежі виникали через необережне поводження з вогнем та підпал. Про це сьогодні, 23 липня, під час брифінгу повідомив  заступник начальника управління із запобігання надзвичайним ситуаціям УДСНС  Василь Штогрін, поінформували У ДСНС України у Кіровоградській області.

«Минулого року в Україні під час жнивної кампанії виникло понад 40 пожеж на хлібних масивах, одна пожежа – в місцях переробки та зберігання зернових. Як результат знищено понад 240 га зернових на корені та 70 тонн грубих кормів. Загальна сума прямих матеріальних збитків становила понад 1,7 млн. грн», – зазначив Василь Штогрін.

І додав, що в області минулого року зафіксували одну пожежу на полі в Олександрійському районі. Не останню роль у збереженні урожаю, переконаний посадовець, відіграла превентивна робота, яку проводила Служба порятунку в співпраці із органами місцевої влади та самоврядування.

Нині також здійснюють превентивну роботу, аби вберегти новий врожай від вогню під час зернозбиральної кампанії: уже провели 153 рейдові перевірки, під час яких виявлено 44 випадки порушення природоохоронного законодавства та по кожному із них винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Усе ж іще трапляються випадки порушення чи ігнорування громадянами правил пожежної безпеки, що призводять до пожеж у екосистемах.

Василь Штогрін нагадав, що нині за випалювання рослинності без дотримання встановленого порядку розмір штрафу становить від 3 тис. 60 до 6 тис. 120 грн; за аналогічне правопорушення посадова особа сплатить від 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн.