ЕКОНОМІКА
На Кіровоградщині передають землі сільськогосподарського призначення з державної у комунальну власність (ФОТО)
- Останнє оновлення: 27 листопада 2020

26 листопада у головному управлінні Держгеокадастру у Кіровоградській області розпочали передачу земель сільськогосподарського призначення, що розташовані за межами населених пунктів, з державної власності у комунальну.

Голови чотирьох об’єднаних територіальних громад: Гурівської – Анатолій Склярчук, Дмитрівської – Наталія Стиркуль, Первозванівської – Прасковія Мудрак – сільських і Маловисківської міської – Юрій Гульдас та начальниця головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області Оксана Панчук підписали акти приймання-передачі земель загальною площею понад 12 тисяч га.
Земельні ділянки у комунальну власність отримали:
Гурівська ОТГ – 8713,7138 га,
Дмитрівська ОТГ – 2267,1387 га,
Первозванівська ОТГ – 271,9485 га,
Маловисківська ОТГ – 844,4499 га.

Довідково: передача земель сільськогосподарського призначення з державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад відбувається відповідно до Указу Президента України від 15 жовтня 2020 року № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин» та Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2020 року № 1113 «Деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин».
Право власності громади на земельні ділянки виникає з моменту державної реєстрації цього права та оформлюється відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
