01березня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ЕКОНОМІКА На Кіровоградщині припинили роботу шахти з видобутку урану, п'ять тисяч працівників – без роботи

ЕКОНОМІКА

На Кіровоградщині припинили роботу шахти з видобутку урану, п'ять тисяч працівників – без роботи

GZK07.11

Відучора, 7 грудня, зупинились усі українські шахти з видобутку урану.

Таких копалень три. Усі вони розташовані у Кіровоградській області та входять до складу одного державного підприємства. Про це розповіли у ТСН.

На шахтах твердять, що єдиний покупець урану – це компанія "Енергоатом", але розраховується невчасно. Нині її борг становить 137 мільйонів гривень. Через це на копальнях постійні затримки зарплатні, брак спецодягу, запчастин для техніки та навіть вибухівки, щоби підривати пласти руди. Саме через це майже п'ять тисяч працівників відправили у вимушений простій.

Нині в копальні спускаються лише для того, щоби відкачати воду. Але через борги енергетики погрожують відімкнути шахти від електропостачання. 

"Це буде затоплення шахт, по-перше. А для всієї Кіровоградської області та й для всієї центральноі України є загроза екологічного лиха. Так наші шахтні води піднімуться до рівня грунтових вод і буде екологічна катастрофа", – розповів представник профспілки гірників Дмитро Бондарєв

Якщо зупиняться помпи з відкачування води, то радіаційно заражена рідина може затопити копальні й потрапити у водоносний горизонт.

Читайте також: Страйкарі Кіровоградщині вимагають виплати заробітної плати 

Кіровоградщина: на держпідприємстві «СхідГЗК» шукають алгоритм виходу з кризової ситуації

Чому шахтарі з Кіровоградщини збираються до Києва 

Гірники Кіровоградщини попередили про можливі акції протесту